Jüri Tamm: Lõuna-Koreas tunnen end turvaliselt nii öösel kui päeval

Foto: ERR

PyeongChangi olümpiamängudel viibib ka Eesti olümpiakomitee asepresident Jüri Tamm, kel on Lõuna-Koreast viibimisest head mälestused - 30 aastat tagasi võitis ta Söuli olümpial vasaraheites pronksmedali.

Tamm meenutas intervjuus ERR-ile ka toonaseid mänge. "Kui me läksime 88. aastal olümpiakülast välja, siis oli meil kaks meest taga. Praegu seda ei ole. Pead isegi otsima inimesi, kes sulle midagi ütleks ja aitaks kohale jõuda," lausus Tamm.

"Mina esindasin tol ajal ju Nõukogude Liidu võistkonda. Hästi suured võistkonnad, koosolekud ja arutelud-värgid. Tänane Eesti võistkond on ikkagi... iga mees ajab heas mõttes oma asja. Kõik on ette ära planeeritud ja kedagi õpetama ei pea. Seda on hästi vahva vaadata."

Kahekordne olümpiapronks tõi ka välja, et 1988. aastal olid medalid väga tähtsad ja riikide vahel käis kõva võitlus. "Täna oleme siin, et vaadata, kuidas inimesed sporti naudivad ja et elada kaasa oma sportlastele ja noortele, et nad läbi olümpiamängude omandaks kogemust ja ka tulevastele olümpiamängudele tee leiaks."

Tamme sõnul on Lõuna-Korea üks vähestest riikidest, kus ta tunneb end turvaliselt. "Ükspuha - öösel või päeval. Kus iganes. Tänapäeval on selline on turvalisuse tunne väga tähtis. Muidugi kodus on mul turvaline olla. Seda ei saa öelda, et Eesti on vähemturvaline kui Korea."

Asjaajamine käib Lõuna-Koreas teistmoodi kui näiteks eelmisel suveolümpial Rio de Janeiros. "Rios oli logistikaga keeruline, aga seal olid inimesed rohkem improviseerivad. Ladina-Ameerika, leiti lahendusi ja osati keelt rääkida. Siin on väga konkreetne - kui inimene kuhugi sõidab, siis ta ka sinna jõuab. Võib-olla keeruliselt või aeglaselt, aga võib kindel olla, et kohale jõuab."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: