Servikahuri alistanud bosnialane võitis karjääri esimese suure tiitli ({{commentsTotal}})

Mirza Basic
Mirza Basic Autor/allikas: imago/Xinhua/Scanpix

Bulgaarias Sofias toimunud ATP turniiri finaalis triumfeeris Bosnia ja Hertsegoviina tennisist Mirza Basic, kellele oli see karjääri esimeseks ATP turniiri võiduks.

Kvalifikatsioonist põhiturniirile pääsenud Basic alistas finaalis rumeenlase Marius Copili 7:6 (6), 6:7 (4), 6:4. Esmaspäeval maailma edetabelis 74. kohale tõusev Copil servis matši jooksul 19 ässa, kuid karjääri suurima võiduni jõudis siiski 26-aastane Basic. Temast sai Damir Dzumhuri järel alles teine ATP turniiri võitnud bosnialane, esmaspäeval tõuseb ta tabelis karjääri parimale, 76. kohale.

Prantsusmaal Montpellier's toimunud ATP turniiri finaalis alistas Lucas Pouille prantslaste siseasjas Richard Gasquet' 7:6 (2), 6:4. Gasquet jõudis Montpellier's finaali juba kuuendat aastat järjest, kuid võiduta jäi ta ka eelmisel aastal, kui pidi tunnistama sakslase Alexander Zverevi paremust. Pouille' jaoks on tegemist viienda ATP tiitliga.