Kolm noort krossipoissi võistlesid Hollandi meistrivõistluste esimesel etapil ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Allar Pent, Robin Kruuse, Hugo Nork
Allar Pent, Robin Kruuse, Hugo Nork Autor/allikas: Peep Nork

Kuni selle aastani sõideti Hollandis kaks erinevat meistrivõistlust, millest üks oli rahvusvaheline (ONK) ja teine rahvuslik (KNMV), siis sellest aastast saavad kõikide riikide sportlased osaleda ka viimases sarjas omamata selleks spetsiaalset Hollandi litsentsi.

Kui ONK sari sai avalöögi juba eelmisel nädalavahetusel, siis KNMV esimene etapp sõideti laupäeval Heerde liivarajal, mis kohal viibinud Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni motokrossi komisjoni noorte klasside esindaja Peep Nork'i sõnul oli kuiva ilmaga vägagi nauditav sõita, kuid eile sadas seal terve päeva vihma, mis muutis raja iga sõiduga aina raskemaks ja ekstreemsemaks.

Eestlastest oli Heerdes võistlustules tänavu 85cc suurte rataste klassis osalev 2014. aasta KNMV 65cc suurte rataste meistrivõistluste hõbedapoiss Allar Pent ning 65cc väikeste rataste klassis eelmisel aastal veel 50cc tsiklitel võistelnud Robin Kruuse ja Hugo Nork.

85cc klassis oli kohal lausa 57 sõitjat, kellest 40 esimest pääsesid A ja ülejäänud B finaali. Tõrkuva tehnikaga kvalifikatsioonis osalenud Pent suutis end siiski 40 kiirema sekka sõita saades enda grupis 20. aja, mis andis talle koha A finaalis. Tagasihoidlikult stardikohalt alustanud Pent oli esimeses sõidus avaringilt tulles viimaste hulgas, kuid suutis end kiiresti mitmeid kohti tõusta ning lõpetas sõidus 22. kohal.

Teises sõidus tuli eestlasel poriseks saanud prillidest loobuda, mistõttu andis ta tempos alla anda ning ületas lõpujoone raske sõidu lõpuks 31. kohal.

Etapivõidu võttis mõlemad sõidud võitnud Rick Elzinga (200 punkti), kellele järgnesid Raivo Dankers (181 p) ja Jeroen Bussink (174 p), Pent sai 129 punktiga 25. koha.

Hugo Nork sõitis 65cc väikeste rataste klassi kvalifikatsioonis välja 25. ja Robin Kruuse 27. aja. Avasõidus saavutasid Nork 17. ja Kruuse 23. koha ning teises sõidus, kus rada oli juba väga hullus seisus, sai Kruuse 24. ja Nork 26. koha.

Etapi esikolmiku moodustasid kummaski sõidus parim olnud Dave Kooiker (200 p), 10-kordse maailmameistri Stefan Evertsi poeg Liam (183 p) ja Ivano van Erp (175 p). Nork kogus 139 punkti, mis andis talle 22. koha, Kruuse kogus neli punkti vähem ja oli 25.

"Meie poisid olid tublid ning said raskel rajal ja väga kõvas konkurentsis hakkama. Kuna nüüd saab KNMV sarjas osaleda ka iga riigi kohaliku litsentsiga, siis oli Heerdes sõitmas parimad noored üle Euroopa, mis on iga noore sõitja arengu suhtes väga oluline. Siinkohal tasub meie sõitjatel ja nende vanematel mõelda, et kui tahetakse end tõsises konkurentsis proovile panna, siis nüüd saab ka Eesti litsentsiga, kui on olemas rahvusvaheline kindlustus, nendest meistrivõistlusest osa võtta. Ei pea enam topelt litsentse ostma ja kulud on väiksemad. Etappe ja klasse on palju - 50cc, 65cc väiksed ja suured rattad ning 85cc väiksed ja suured rattad. Konkurents on seal väga tihe ja hetkel peetakse neid meistrivõistluseid Euroopa kõige kõvema tasemega sarjaks, mistõttu soovitan kõigil meie poistel vähemasti ühel etapil kaasa lüüa," soovitas enda võimeid tippkonkurentsis proovile panna Nork.

Toimetaja: Siim Semiskar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: