Philadelphia Eagles võitis ajaloo esimese Super Bowli ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1517801880000 | amCalendar}}
Super Bowl LII

Ameerika jalgpalli liiga NFL-i finaalmängus ehk Super Bowlil võidutses ajalugu teinud Philadelphia Eagles, alistades viiekordse meistri New England Patriotsi 41:33.

Valitsev meister Patriots oli mängu eel küll tänu legendaarsele mängujuhile Tom Bradyle suursoosik, kuid Philadelphia Eagles'i mängujuht Nick Foles, kes asendas vigastatud Carson Wentzi, vedas klubi ajaloo esimese meistritiitlini.

Eagles läks kohtumist esimesel poolajal 22:12 juhtima, kuid teisel poolajal tegid Tom Brady kolm touchdowni seisuks 33:32 Patriotsi kasuks. Nick Foles vastas omakorda touchdowniga, viies Philadelphia klubi 38:33 juhtima.

Kaks ja pool minutit enne kohtumise lõppu löödi Tom Brady'l rünnakuvooru ajal pall käest, misläbi sai Eagles kirja löögivärava, tehes sellega seisuks 41:33. Patriots ei suutnud seejärel mänguseisu enam viigistada, misläbi võitis Philadelphia Eagles ka kohtumise.

Mängu parima mängija tiitli pälvis Eagles'i mängujuht Nick Foles.