Suri kergejõustikutreener Margus Keerma ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Meie seast on lahkunud kergejõustikutreener, õpetaja ja Kuusalu Spordiklubi asutaja Margus Keerma (6. X. 1963 - 28. I. 2018).

Margus Keerma sündis ja kasvas Vastseliinas, lõpetas Vastseliina Keskkooli ning jätkas hiljem õpinguid Tallinna Pedagoogilises Instituudis, kirjutab Eesti Kergejõustikuliit. Ülikooli lõpetas ta 1990. aastal ja alates sellest pühendas oma elu Kuusalu Keskkoolile ja sealse spordielu edendamisele. Keerma eestvedamisel on Kuusalu Keskkooli võistkond aastaid osalenud ka TV 10 Olümpiastarti sarjas.

Keerma oli 1997. aastal Kuusalu Spordiklubi asutajaks.

Lisaks põhitööle võimlemisõpetaja ja kergejõustikutreerina oli Margus Keerma ka toimekas spordiorganisaator ja -kohtunik, omades kergejõustikus rahvuskategooria kohtuniku nimetust. Ta oli pea kõigi Kuusalu staadionil toimunud võistluste peakorraldaja ja peakohtunik, kuid lõi alati kaasa ka Eestis toimunud suurtel rahvusvahelistel võistlustel. I Läänemere mängudel ning Euroopa U-20 ja U-23 meistrivõistlustel pidas Keerma unikaalset ametit, juhtides ja korraldades riigilippude heiskamist autasustamistseremooniate ajal. 

Viimastel aastatel tegeles ta lisaks spordile ka koorilauluga. Margus Keerma edukaimad õpilased olid Krister Altosaar ja Sergo Treufeld.

Margus Keerma ärasaatmine toimub 3. veebruaril kell 15.30 Pärnamäe krematooriumis. Eesti Kergejõustikuliit ja EKJL-i Kohtunikekogu avaldavad Margus Keerma lähedastele sügavat kaastunnet.

Kaastunnet avaldab ka ERR. Alljärgnevas videos tutvustab Keerma 2011. aasta suvel TV 10 Olümpiastarti finaalis Kuusalu kooli olusid.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: