Himki alustas veerandfinaalseeriat napi võiduga ({{commentsTotal}})

Rimas Kurtinaitis ja Moskva Himki
Rimas Kurtinaitis ja Moskva Himki Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Korvpalli Eurocup on jõudnud veerandfinaal-faasi. Mängitakse kahe mängu summas, nagu viimasel ajal tavaks. Eile alustati esimeses paaris, kus Valencia Basket võõrustas Moskva regiooni Himkit.

Esimese paari soosik on küll üsna kindlalt Himki, kelle koht oleks kindlasti sootuks Euroliigas, kuid Valencia „mõrvas“ kaheksandikfinaalis tänavu Euroliigaski küllalt hästi esinenud Müncheni Bayerni kahe mängu kokkuvõttes koguni 56 punktiga. Meeskonna peatreeneriks sai poole hooaja pealt endine abitreener Carles Duran.

Mäng oli äärmiselt võitluslik, agressiivne, kaitses viimseni pingul. Himki pääses teisel veerandil ette, hoidis pidevalt pikivahet ning läks viimasele veerandile vastu 65:52 eduseisus. Kuid kodumeeskond polnud langenud ning suuresti tänu Luke Harangody ja Sam Van Rossomi korvidele ning õnnelikele lahendustele õnnestus neil lõpuks järgi tulla – viimaks 76:75 võit siiski Himkile.

Valencia oli lauas parem 32-28, kuid näiteks kaheseid tabas Himki 63 % Valencia 45 % vastu. Kolmesed see-eest Valencia kasuks 46 vs 33 %, kuid vabavisked 88 vs 57 % Himkile.

Himki poolel tõi Tyrese Rice 27p+5rs (visked 15/9, vv 6/6), Petteri Koponen ja Paul Davis lisasid 12 p, Jegor Vjaltsev 7+5+7. Valencia poolel läks Van Rossomile kirja 15+4rs, Harangody tõi 12, Vladimir Lucic 9, Pau Ribas 9+5rs, Romain Sato 7+4+3.

"Arvasin vahepeal, et oleme "surnud", kuid nüüd läheme Venemaale kahepunktise võidu järele," sõnas Carles Duran. "Meid aitasid mängu tagasi oialine publik (8200 pealtvaatajat - toim.), maa-ala ning raugematu võitlus."

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch