Eesti jääpurjetajatel oli järjekordne edukas aasta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti noortele jääpurjetajatele on olnud aasta edukas. Pärnu jääpurjetaja Keith Luur, kes tuli maailmameistriks Ice Optimist klassis, püüab kõrgeid eesmärke tulevikuski.

Ice Optimisti ja juunioride DN-klassi maailmameistrivõistlused jääpurjetamises toimusid Leedus ja nüüd kutsusid Eesti Jahtklubide Liit ja Pärnu Jahtklubi võitjad tubli saavutuse äramärkimiseks kokku, vahendasid ERR-i teleuudised.

Keith Luuri kuldmedali vormistasid kolmikvõiduks Melvin Aasav ja Sten-Markus Andresson. Nemad on Tallinna Jahtklubist, aga harjutavad Pärnu treenerite käe all. Alla 22-aastaste DN-klassis tuli maailmameistriks Saaremaa merispordiseltsi purjetaja Kevin Grass, hõbedale pärnakas Johannes Puusepp. See on Eesti noortele jääpurjetajatele järjekordne edukas aasta.

"Lisaks medalitele olid ka meie teised jääpurjetajad üsna eesotsas. Esikuuikus oli neli-viis Eesti purjetajat," kinnitas Eesti Jahtklubide Liidu president Egon Elstein.

Alles põhikoolis õppiva tagasihoidliku olekuga vastse maailmameistri jutust selgub, et jääolud võistlustel olid halvad, aga temale sobisid. Võislejaid oli veidi alla 50. "Ilm mulle sobis, aga jääolud olid kehvad," märkis poiss.

Järgmisel aastal toimuvad maailmameistrivõistlused Pärnus.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: