REPLIIK | Siim Boikov: kas Kalev/Cramo peaks Ukraina sündmuste tõttu VTB liigast loobuma? ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Siim Boikov
Siim Boikov Autor/allikas: erakogu

Korvpalli VTB Ühisliiga hooaeg hakkab vähehaaval lõpu poole liikuma. Kui eelmistel aastatel oli pidevalt päevakorras küsimus, kas Kalev/Cramo peaks ikka nii ülejõu käivas sarjas kaasa lööma, siis tänavu tehakse ajaloo parimaid esitusi. Kuigi sportliku poolega on kõik okei, siis ei ole küsimus päevakorrast maas. Seda küll hoopis teistel põhjustel.

Venemaa häbiväärne tegevus Ukrainas ja liiga nimisponsori VTB panga kuulumine ettevõtete hulka, kelle suhtes on lääs rakendanud sanktsioone, paneb mõtlema osalemise eetilise külje peale. Kas on õige lüüa kaasa liigas, mille nimesponsoril ja Ukraina ründamise vahel on väga selged seosed? Leedu klubid on ju lahkunud. Mis meie veel passime?

Sarnaste olukordade üle on ajaloos korduvalt vaieldud ja mul isiklikult on raske öelda, kas peaks liigas edasi olema või mitte. Rõhutaksin vaid üht: väide, et liigas jätkamise korral hoitakse sport ja poliitika lahus, ei päde. Liigas jätkamine on täpselt samamoodi poliitiline otsus nagu mittejätkamine. Lihtsalt esimesel puhul leitakse, et põhjused lahkumiseks pole piisavad ja/või need ei anna soovitud efekti.

Samas ei pea kogu vastutust lükkama vaid klubijuhtide kraesse. Samamoodi saavad oma meelsust väljendada näiteks fännid. Korvpalli mängitakse ju publikule ja las siis nemad otsustavad. Siinkohal on kõige lihtsam hääletada jalgadega. Need, kes leiavad, et Kalev/Cramo koht ei ole liigas, võiksid mänge boikoteerida või leida mõne muu viisi oma meelsuse väljendamiseks. Need, kes arvavad, et meeskond peaks igal juhul peaks jätkama, võiksid seda tulisemalt omasid toetada, et aidata vastiku Venemaa klubidelt veel mõnd skalpi võtta.

Ei, minu soov ei ole fänne omavahel tülli ajada, neid kahte vastanduvasse leeri seada, aga ma ei usu ka, et teema üle mõtisklemine kahjuks tuleb. Ehkki minu südames jätkub empaatiatunnet neilegi, kes just selleks spordisaali tulevad, et igapäevajamad vähemalt mõneks tunniks unustada ja väga vaielda ei soovi.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: