Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Bernatski dopingulugude autor: Mati Alaver ei tohiks Eesti sportlastega tegemist teha

Eelmise aasta Bonnieri ajakirjanduspreemia pälvinud ajakirjanik Kärt Anvelt käis pühapäeval ETV saates "Hommik Anuga" ning meenutas talle väärika auhinna toonud artikleid dopinguarst Vitali Bernatskist.

Anvelt nõustus, et teda on dopinguarsti paljastamise ja paljudele Eesti sportlastele varju heitmise eest kohati lausa rahvavaenlaseks nimetatud.

"Ma saavutasin (selle looga) selle, et väga paljud inimesed, lapsevanemad ja lapsed, hakkasid dopinguteema peale mõtlema," sõnas Anvelt.

"Noorte puhul hakkabki kõik pihta treenerist, ega lapsed või noored ise ei lähe võtma mingisuguseid "vitamiine". Ikka on keegi, kes soovitab. Aga, kui on inimesed, kes seda heaks ei kiida, siis me kõik oleme tervemad. Ja küll need tulemused tulevad ka ilma dopingaineid kasutamata," arvas ajakirjanik.

"Mina vaatan Mati Alaveri sellise pilguga, et tema ei tohiks Eesti sportlastega enam tegemist teha. Üldse spordiga. Need on rasked sõnad. Mul ei ole must-valget tõestust. Ma ei ole ju näinud, et Mati Alaver on kellelgi dopingaineid sisse süstinud või tablette sisse söötnud, aga tuletage meelde ka Andrus Veerpalu juhtumit. Jah, Mati Alaver ei tohiks töötada (spordis). Aga need ei ole ainult minu sõnad, need on väga paljude inimeste sõnad tegelikult," kinnitas Anvelt.

Anvelti sõnul pole tal põhjust Vitali Bernatski usaldusväärsuses kahelda, sest lugu valmistati ette mitu kuud ning lisaks dopinguarstile räägiti ka paljude Eesti sportlaste ja meditsiinis töötavate inimestega.

"Vitali Bernatski lugu konkreetselt on minu jaoks läbi, kuid dopinguteema ei ole minu jaoks läbi. Ma tegelen sellega väikestviisi edasi, sest vihjeid on väga palju tulnud, ka varasemate juhtumite kohta. Kuid me pole neid saanud veel avaldada, sest, kui sul täit kindlust ei ole, siis ei ole mõtet minna lippudega vehkima," sõnas Anvelt teema lõpetuseks.

Toimetaja: Siim Semiskar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: