Ott Järvela "Spordipühapäevas": alaliidud ei tee tippsporti piisavalt huvitavaks ({{commentsTotal}})

Ott Järvela
Ott Järvela Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Pühapäevases Vikerraadio saates "Spordipühapäev" arutasid spordiajakirjanduse probleeme ja Eesti tippsporti ERR-i spordiajakirjanik Andrus Nilk, Õhtulehe ajakirjanik Ott Järvela ja Viasati spordijuht Kalev Kruus.

Esimese teemana arutati ETV värske saate "Suurmeistrid" teemadel ja sellise saate vajalikkusest meie spordimeedias.

"Mul on väga hea meel, et selline projekt on ette võetud ja saade on tehtud. See on kahtlemata vajalik, sest kõigile spordisõpradele meeldib, kui spordist räägitakse mitmekesiselt," arvas Järvela.

Ajakirjanikud nõustusid, et spordiajakirjanduse huvitavamaks muutmisel on kaudselt väga suur roll mängida spordialadel endil, kes peaksid oma võistlused pealtvaatajatele ja spordimeedia tarbijatele huvitavamaks muutma.

"Väga suur probleem on Eesti spordialaliitude väheses professionaalsuses oma võistluste huvitavamaks muutmisel," arvas Järvela ja tõi näiteks maailma tipus oleva vehklemise, kus koduseid võistlusi on vaatamata kõrgele tasemele vaatamas väga vähe publikut.

"Enamik Eesti alaliite mõtlevad kitsalt selles võtmes, et võistlus oleks tehtud ja sportlastel võimalikult hea tulemus. See tippsport, mis meil on, alaliidud ei tee seda piisavalt seksikaks," lisas Järvela.

Kalev Kruusi arvates on üheks probleemiks see, et EOK rahastab liiga laia spordialade ringi: "On seda nii palju vaja, kui kogu aeg öeldakse, et raha on vähe? Lepime kokku, et neid alasid võiks olla ikkagi vähem. Ei pea kõik saama raha."

Arutelu lõpetuseks oli Järvelal "Suurmeistrite" saatele ka omapoolne nõuanne, kus ta soovitas latti kõrgel hoida ja saate nimele kohaselt keskenduda väga tähtsatele ja suurtele teemadele.

Toimetaja: Siim SemiskarHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: