Adaveres selguvad Eesti meistrid kiiruisutamises ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Adaveres alanud kiiruisutamise Eesti meistrivõistlustel olid täna võidukad Marten Liiv ja Marii Sarap. Saskia Alusalu ei startinud, sest valmistub maailmameistrivõistlusteks.

Adavere 250 meetrisel uisurajal selguvad tänavused Eesti meistrid kiiruisutamises. Kuna ilmaolud ei ole kiita ja sula on jää pehmeks teinud, ei ole Eesti rekordeid oodata. Küll võivad paraneda Adavere rajarekordid. Suure arenguhüppe teinud Marten Liiv püstitas 500 meetris 41,44 sekundiga uue rajarekordi, edestades lähimat konkurenti Aleks Luike 2,37 sekundiga. 18-aastane Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õpilane jäi võitmatuks ka 3000 meetris. "Ma arvan, et hetkel on vorm väga hea," ütles Liiv ETV spordisaatele. "Seda näitab ka see, et igal võistlusel uisutasin Eesti rekordi."

Vanema venna Risto eeskujul 8-aastaselt uisutrenni läinud Marten Liiv on endale seadnud kindlad eesmärgid. "Kindlasti ma loodan, et suudan järgmisel aastal täita täiskasvanute MK normatiivi," lisas Liiv.

Möödunud aastal viimase Ants Antsoni nimele kuulunud mitmevõistluse Eesti rekordi purustanud Liiv treenib Adaveres. Treener Väino Treimaniga käiakse ka välislaagrites, kuid selleks, et arengus teha järgmine samm, tuleks aga suunduda välismaale. "Järgmisele tasandile minekuks on vaja Eestist ära saada," tõdes Treiman. "Adaveres ei saa täiega sõita, sest rada on lühike, lisaks pole alati jääd."

Eesti edukaim kiiruisutaja, Saskia Alusalu täna stardis ei olnud, sest juba esmaspäeval sõidab ta Hollandisse, et valmistuda oma esimesteks maailmameistrivõistlusteks. Nii oli naiste konkurentsis vaid kaks osavõtjat. Marii Sarap võitis 500 meetrit, läbides kaks ringi 48,79 sekundiga, edestasdes Saskia Alusalu vanemat õde Sandrat enam kui kuue sekundiga. Sarap jäi võitmatuks ka 1500 meetris. 27-aastane Sandra Alusalu töötab aga neljandat aastat Türi Põhikooli kehalisekasvatuse õpetajana, luues lastele maksimaalsed võimalused ka uisutamiseks.

Homme on Adaveres kavas pikemad distantsid.

Toimetaja: Ivo DobkevitschHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: