Kaheksa sporditegelast sai Kultuurkapitali aastapreemia ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Semiskar/ERR SPORT

2014. aasta Kultuurkapitali aastapreemia sai ka kaheksa spordiga seotud isikut.

Kehakultuuri ja spordi sihtkapitali aastapreemiad:

- kehakultuur ja sport: Madis Pettai. Koolispordi edendamise ja rahvusvaheliste võistluste suurepärase korraldamise eest 7000 eurot.

- kehakultuuri ja spordi sihtkapital: Sirje Eomõis. Elutööpreemia armastuse tekitamise eest võimlemise ja liikumise vastu – teenekas treener, kes on säranud koos endaloodud klubi „Rütmika“ õpilastega sadadel võimlemisvõistlustel, tegutsenud kohtunikuna, juhendanud naisi vesivõimlemistreeningutel ning seisnud Tartu võimlemispidude taaselustamise eest 6000 eurot.

- kehakultuuri ja spordi sihtkapital: Jaan Tults. Aastatepikkuse sõudmiselu edendamise eest – pikaajaline sõudeliidu peasekretär ja -treener, kelle võrratud kogemused ja nõuanded on hinnatud ka noorema põlvkonna seas 3000 eurot.

- kehakultuuri ja spordi sihtkapital: Enn Tasalain. Sportimisvõimaluste loomise eest nii tippudele kui ka harrastajatele – Jõulumäe Tervisespordikeskuse juhataja, kes tervitab omaloodud keskuse uksel aastaringselt nii harrastajaid kui ka tippsportlasi 3000 eurot.

- kehakultuuri ja spordi sihtkapital: Inna Talving. Lemmikalade eest seisja – aastaid käsipalli ja korvpalli heaks töötanud rõõmsameelne entusiast, kes jätkab ka alanud aastal tegutsemist Kalevi Veteranide Ühenduse esimehena 3000 eurot.

- kehakultuuri ja spordi sihtkapital: Ants Jeret. Jalgrattaspordi propageerimise eest – pikaaegne jalgrattatreener, kes on kasvatanud kümnendite jooksul tippsõitjaid ning olnud võidukas paljudel rattavõistlustel 3000 eurot.

- kehakultuuri ja spordi sihtkapital: Igor Tšikinjov. Vehklejate kõrgetele kohtadele treenimise eest – 2014. aasta MM-i pronksmedalisti Erika Kirpu ning maailma kaheksanda mehe Sten Priinitsa treener – mees, kes on viinud tippu mitme põlvkonna vehklejad 3000 eurot.

- kehakultuuri ja spordi sihtkapital: Tõnu Vaher. Saaremaa rahvaspordiürituste korraldamise eest – korraldanud 40 Saaremaa kolme päeva jooksu ja 129 Pööripäevajooksu ning kõigi 40 aasta jooksul ka ise need suurjooksud kaasa teinud 3000 eurot.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: