Soome olümpialootus ei saanud Tõnu Endreksonile vastu  

{{1422123365000 | amCalendar}}
Foto: Eesti Sõudeliit

Alfa 2015 sõudeergomeetrite võistluse võitis pärnakas Tõnu Endrekson, kellele hakkas meeste finaalsõidus tugevalt vastu Soome tulevikulootus.

Endrekson alustas 1000 meetri distantsi traditsiooniliselt, libisedes konkurentidel kohe alguses eest. Ent peagi sõudis talle kandadele soomlane Joel Naukkarinen, kes valmistub põhjanaabreid esindama järgmistel olümpiamängudel roolijata kahepaadil.

Lõpuspurdis ei andnud Endrekson siiski alla ja võttis järjekordse võidu. Sealjuures saavutas olümpiahõbe tulemuseks 2.43,2, mis jääb vaid sekundi maha tema isiklikust rekordist. Naukkarinen lõpetas Soome rekordiga teisena, poodiumi kolmandale astmele tõusis Allar Raja.

"Mihkel Leppik on abiks mul," kommenteeris Endrekson pärast sõitu ETV-le. "Vana grand old treener meil. Eks tema kogemused ja teadmised. Pöörab tähelepanu rohkem."

"See hooaeg on kuidagi intensiivsema sõidu võimed madalamad, aga täpselt tegin oma keskmise ära ja andis poodiumikoha," lisas kolmanda koha saanud Raja. "Olen rahul!"

Naiste sõidu võitis Kaisa Pajusalu. Meeste kergekaalu sõidus näitas kõrget klassi Andres Nöps, kes veel poolel maal oli ka maailmarekordi graafikus. Paraku polnud talle väärilisi vastaseid ja rekord jäi seekord sündimata.

Seevastu saavutas Tiina Kapten 27-44-aastaste naisveteranide võistlusklassis esikoha tulemusega 3.23,8, mis on teadaolevalt maailma tipptulemus.

Kokku startis Alfal üle 400 sportlase.

Eesti meistrivõistlused sisesõudmises toimuvad 28. veebruaril Väike-Maarjas.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: