Lihtsama spordiülekande võib ära teha paari inimesega, keerukamal on abiks paar bussi ({{commentsTotal}})

Foto: Reuters/Scanpix

Spordiülekandeid tootva ettevõtte Baltic Broadcasting liige Taavi Lüütsepp sõnas intervjuus Vikerraadio saatele "Spordipühapäev", et lihtsama ülekande võib ära teha ka paari inimese abil, kuid on ka palju nõudlikemaid projekte.

"Kui me räägime lihtsamast võrkpalliülekandest, siis selle õnnestub ära teha kahe inimesega. Üks on režissöör-tehnik ja teine operaator. Kuna meie ettevõte on välja kasvanud sel ajal, kui käisin ülikoolis, siis meie operaatorid-režissöörid on kas kõrgharitud inimesed või omandamas kõrgharidust," lausus Lüütsepp.

"Kvaliteetne tööjõud on meile väga oluline, aga selle hoidmine on üsna kulukas. Inimeste hulk, kellega saad Eestis kvaliteetset ülekannet teha, on meie tiimis kuskil 15-16. Meil on umbes 400 ülekannet aastas ja see tuleb selle meeskonnaga ära teha."

Lüütsepa sõnul on keerukamad kindlasti väliülekanded. "Kui teeme mingit suusatamist, tegime laskesuusatamise IBU karikasarja ja kui teeme rallisid, siis seal on tõesti palju inimesi, ülekandebuss, Saaremaal oli isegi kaks ülekandebussi, meil on droonid õhus... sellele kulub päris palju ettevalmistusaega, inimeste väljaõpetamist ja harjutamist. Puusalt meil keegi tegema ei tule."

Samuti stuudios viibinud Eesti Võrkpalli Liidu turundus- ja kommunikatsioonijuht Toomas Vara kiitis Lüütsepa ja tema kaaslaste tegutsemist.

"Kõik mäletavad, et kui Eesti meeste koondis mängis MM-i kolmandat valikringi Belgias, siis belglased tegid teleülekande ainult kahelt viimaselt Eesti mängust. Kolm esimest oleks jäänud nägemata, aga Eesti Võrkpalliliit saavutas CEV-i ja belglastega kokkuleppe, et meie oma kohalik Taavi meeskond läks sinna ja kuna nad olid internetis tutvunud meie võrkpalliülekannete kvaliteediga, siis anti eriluba teha sealt kohapealt meie Eesti meeskonnaga ülekanded," lausus Vara.

"Tänu nendele meestele jõudsid need ülekanded Eesti vaatajani, muidu oleksime nendest ilma jäänud. See oli siis eelmise suve lõpus."

Toimetaja: Siim BoikovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: