Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Keio Kuhi: korvpallireitingud ja saalis käimised on kasvanud 20 protsenti

Foto: Siim Semiskar/ERR SPORT

Intervjuu Vikerraadio saatele "Spordipühapäev" andnud Eesti korvpalliliidu peasekretäri Keio Kuhi sõnul on sel hooajal huvi meistriliiga jälgimise vastu kasvanud ja teleülekannete osas kavatsetakse veel mitu käiku juurde panna.

Kui rääkida spordiülekannetest Eestis praegu, siis just korvpalliliit paistab silma sellega, et olete hästi aktiivsed: Eesti korvpalli meistrivõistlustest on järjepidevalt ülekanded, Balti liiga mängudest ja ka noortekorvpallist - hiljuti aset leidnud Balti mere karikaturniirilt. Mis on korvpalliliidu jaoks motiiv, et neid võimalusi pakkuda?

Täna on praktiliselt kõik mis toimub eetris, siis sind nagu ei olekski olemas. Ühest küljest on see nõudlus. Tegelikult on korvpalliliit mitmeid aastaid tagasi rajanäitaja. Meie olime esimesed, kes hakkasid meistriliigast ülekandeid tegema. Tänaseks oleme jõudnud nii kaugele, et kõik noortemängud on ka näha. Kui vaatasime eelmise aasta numbreid, siis 273 ülekannet ühe hooaja jooksul. Motiiv on see, et üks alaliit soovib oma kandepinda laiendada, olla nähtav. Et noored näeksid sporti heast küljest ja neil tekiks selle vastu huvi. Mis seal salata, ka meie toetajad soovivad näha ennast nende mängude juurest ja saada reklaamiväljundit.

Kui neid numbreid kokku lõite, siis millistest vaatajanumbritest korvpalli juures võib rääkida? Võrkpalliliidust Toomas Vara ütles, et tuhat inimest reaülekande kohta Balti liigas on nende jaoks juba üsna korralik tulemus nende jaoks. Kuidas korvpalli puhul on?

Kui vaadata põhiturniiri näitajaid, siis internetiülekannete juures on see kuskil 2000-2500 ja kuskil 9000-10000 teleülekande vahendusel. See on selline keskmine vaatajanumber. Mis on hästi tore, et samasugused numbrid on ka teie poolt mainitud noorteturniiril Balti mere mängudel. Seal on ka päris head vaatajanumbrid.

Kui palju korvpalliliit võiks tunda sellist hirmu, et kui igast kohtumisest on ülekanne, siis saalidesse inimesed enam ei tule?

See on olnud meie jaoks hästi aktuaalne, sest eelmisel hooajal tegime murdehetke, kui näitasime valikuliselt mänge, siis eelmine hooaeg oli sada protsenti Alexela korvpalli meistriliiga mängudest olid Delfi lahendusel live'is näha. Kartsime, et tagasilöök tuleb. Ei olnud ei tõusu ega langust. Jäime samale tasemele. Alguses oli see, et lühiajaliselt võib ta tagasilöögi anda, aga pikas perspektiivis jõuab see igal juhul laiemate hingedeni, mis lõpuks annab saali natuke ka inimesi juurde. Selle hooaja algus on näidanud, et meie reitingud ja koha peal käimised on tõusnud 20 protsenti.

Milline on korvpalliliidu plaan edasiseks? Praegu olete ülekannete poolest Eestis väga tegijad. Kas on plaan veel edasi areneda ja veelgi rohkem vaatajatele pakkuda?

Absoluutselt! Meil on plaanis väga tõsiseid lahendusi. Tahaks kaks käiku juurde panna ja teemegi seda, aga las jääb midagi üllatuseks ka. Eks saate siis mõne aja pärast ekraanide taga vaadata.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: