X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Hokikoondise uus peatreener Ismo Lehkonen: asume ala arendama rohujuure tasandilt

Soomlane Ismo Lehkonen asub 5-aastase vahe järel uuesti Eesti jäähokikoondise peatreeneriks. Tema roll meie jäähoki arendamisel saab olema veelgi suurem - kaasajastada laiemalt koondiste-, treenerite- ja noortetööd.

52-aastane Ismo Lehkonen juhendas Eesti jäähokikoondist esmakordselt ajavahemikus 2009. aasta augustist kuni 2010. aasta aprillini, mil ta aitas meeskonnal tõusta tagasi MM-võistluste esimesse divisjoni. Nüüd asub Lehkonen uuele ringile 4-aastase lepinguga, vahetades koondise peatreeneri ametis välja kaasmaalase Sakari Pietilä.

"Nagu kõik teavad, siis Sakari Pietilä võitis koos meeskonnaga turniiri ja temale mingeid etteheiteid ei ole," kommenteeris Eesti Jäähokiliidu president Rauno Parras.

"Ismo Lehkonen sellepärast, et ta on siin varem käinud, ta tegi oma tööd väga hästi ja tema jäähokialane nägemus täna on kõige kaasaegsem," lisas Parras.

Lehkonen on tuntud otsekohese ütlemise ning jäähokile pühendunud inimesena, kes viis aastat tagasi pööras Eesti Jäähokiliidu endiste juhtide tegematajätmistele avalikult tähelepanu.

"Nüüd on tunda uut tahtejõudu ja alaliidul on uued juhid. Nad tekitasid minus veendumuse, et räägime tulevikust ja asume Eesti jäähokit edendama rohujuure tasandilt," sõnas Lehkonen telefoni teel.

Soomes on Lehkonen kõrgelt hinnatud noorte jäähoki edendajana. Nüüd on tal soov ja võimalus neid teadmisi rakendada ka Eesti jäähoki kaasajastamisel.

"Mul on plaan võtta Eesti jäähoki juurde appi noori ja innukaid treenereid. Noortekoondiste juurde pakuksin välja paar-kolm nime, kes aitaksid kohalikke treenereid ning annaksid enda teadmisi edasi. Kui räägime õpetamisest, siis kõik alates söötmisest, uisutamisest, pealevisetest kuni taktikani välja," lisas soomlane.

Toimetaja: Siim Semiskar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: