Hokiliigas olid HC Viking ja HC Vipers võõrsil võidukad ({{commentsTotal}})

HC Viking
HC Viking Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Nordic Power Hokiliiga uue aasta esimestes mängudes olid võidukad võõrsil mänginud pealinna klubid - HC Viking alistas liidrite duellis Tartu Kalev-Välgu 5:3 ning HC Vipers tiitlikaitsja Narva PSK 5:4.

HC Viking oli Tartu Lõunakeskuses peetud liidrite duellis Tartu Kalev-Välgu tulemusega 5:3 (1:2, 2:0, 2:1) ning suurendas oma edumaa neljapunktiliseks. Vaatamata avakolmandiku keskel saavutatud 2:0 eduseisule läks kodumeeskond viimasele perioodile vastu 2:3 kaotusseisus ning pidi lõpuks vastu võtma 3:5 kaotuse. HC Viking on võitnud kõik kolm senipeetud omavahelist kohtumist.

HC Vikingi kasuks viskasid kaks väravat Aleksandr Kuznetsov ja Gennadi Filippov ning ühe Maksim Puzakov. Maksim Ivanov ja Roman Kolenchukov andsid kaks tulemuslikku söötu. Tartu Kalev-Välgu poolel olid täpsed Vassili Titarenko, Maksim Rõbuškin ja Ragnar-Hindrek Russ.

Tallinna HC Vipers alistas võõrsil tiitlikaitsja Narva PSK tulemusega 5:4 (2:0, 2:1, 1:3). Tabelis neljandal kohal olev HC Vipers juhtis avakolmandiku järel 2:0 ning viimase perioodi eel 4:1. Viimasel kolmandikul jõudis kodumeeskond kahel korral ühe värava kaugusele, ent külalised teenisid tänavusel hooajal esmakordselt kolm võidupunkti.

HC Vipersi poolel viskasid Artur Motskevitšius ja Anton Gurtovoi kaks ning Paul Sillandi ühe värava. Jegor Romanov andis kolm ning Maksim Borovikov ja´Nikolai Mamadžanov kaks resultatiivset söötu.

Narva PSK kasuks viskas Aleksandr Bogdanov kaks ning Aleksandr Titov (1+1) ja Aleksandr Saprõkin ühe värava. Ilja Iljin andis kaks tulemuslikku söötu.

Narva PSK väravavaht Dmitri Rovda tõrjus mängu jooksul 39 ning HC Vipersi Roman Šumihhin 51 vastaste pealeviset.

Kümne vooru järel juhib Nordic Power Hokiliigat HC Viking 22 punktiga, järgnevad Tartu Kalev-Välk 18, Narva PSK 15 ning HC Vipers 5 punktiga.

Järgmisel laupäeval, 13. jaanuaril kell 20:10 kohtuvad meeskonnad omavahel uuesti Tondiraba jäähallis. Samal päeval kell 16:30 kohtuvad Narva jäähallis Narva PSK ja HC Vipers.

Toimetaja: Siim Semiskar