Kanada tuli U-20 jäähoki maailmameistriks ({{commentsTotal}})

Kanada hokikoondis tuli U-20 maailmameistriteks
Kanada hokikoondis tuli U-20 maailmameistriteks Autor/allikas: AP/Scanpix

USA-s Buffalos toimunud kuni 20-aastaste noormeeste jäähoki maailmameistrivõistluste finaalis alistas Kanada 3:1 Rootsi.

Kanada asus kohtumist juhtima teise kolmandiku teisel minutil, kui värava viskas Dilon Dube. Rootsi viigistas 11 minutit hiljem Tim Söderlundi tabamuse läbi. Põneva kohtumise saatuse otsustas Tyler Steenbergeni värav poolteist minutit enne mängu lõppu, paarkümmend sekundit hiljem viskas Alex Formenton lõppseisuks litri tühja väravasse.

Eelmisel aastal kodujääl toimunud turniiri finaalis USA-le kaotanud Kanada jaoks oli tegemist 17. tiitliga, eelmisel kolmel aastal neljanda kohaga leppima pidanud Rootsi seni ainus MM-kuld pärineb 2012. aastast.

Kolmanda koha mängus alistas USA 9:3 (1:0; 6:0; 3:2) Tšehhi. Trent Fredericu arvele jäi neli väravat. Turniiri parimaks mängijaks nimetati 11 punktiga ka kõige resultatiivsemaks mängijaks kerkinud ameeriklane Casey Mittelstadt. Järgmisel aastal toimub U-20 MM-finaalturniir taas Kanadas.