U-20 jäähoki MM-il selgusid finalistid ({{commentsTotal}})

Rootsi U-20 hokikoondislased rõõmustamas.
Rootsi U-20 hokikoondislased rõõmustamas. Autor/allikas: imago/Bildbyran/Scanpix

USA-s Buffalos peetavatel jäähoki kuni 20-aastaste noormeeste maailmameistrivõistlustel jõudsid finaali Rootsi ja Kanada.

Rootsi alistas kodupubliku kurvastuseks 4:2 tiitlikaitsja USA. Rootsi asus teisel perioodil Elias Petterssoni väravast juhtima, viimasel kolmandikul tegi Lias Andersson seisuks 2:0 ning seejärel visati 38-sekundilise vahega veel kaks väravalt – esmalt oli täpne Oskar Steen ja seejärel Axel Jonsson Fjällby. Viimase kümne minuti jooksul viskas USA kaks väravat tagasi – ameeriklaste poolelt avas skoori Kieffer Bellows, teise värava viskas Brady Tkachuk.

Rootsi on viimasel kolmel juunioride MM-il pidanud neljanda kohaga leppima, senine ainus U-20 maailmameistritiitel pärineb 2012. aastast. Viimane medal võideti 2014. aastal Malmös, kui finaalis jäädi alla Soomele.

Seekordses finaalis läheb Rootsi vastamisi Kanadaga, kes oli poolfinaalis 7:2 üle Tšehhist. Kanada võitis esimese perioodi 2:1 – seejuures avavärava viskas Tšehhi –, teise aga juba 4:0 ning viimane jäi 1:1 viiki. Kanada eest tegi kübaratriki Drake Batherson, Tšehhi mõlema värava autor oli Filip Zadina.

Kanada viimane MM-tiitel pärineb 2015. aastast. Mullu jäädi finaalis alla USA-le.

Tšehhi ja USA selgitavad pronksivõitja reedel Eesti aja järgi kell 23 algavas kohtumises, finaal algab ööl vastu laupäeva kell 3.