Eesti U-20 jäähokikoondis kaotas Suurbritanniale 2:6 ({{commentsTotal}})

Jäähoki
Jäähoki Autor/allikas: Peter Kovalev/TASS/Scanpix

Jäähoki U-20 MM-i II divisjoni A-grupi turniiril Šotimaal, Dumfries'is kaotas Eesti koondis teise mängudepäeva viimases kohtumistes Suurbritanniale tulemusega 2:6 (1:0, 0:3, 1:3).

Eesti koondis võitis avakolmandiku meeskonna kapteni Eduard Slessarevski väravast 1:0, tulemusliku söödu andis Andre Linde. Teisel kolmandikul viskasid britid kahe minuti ja 37 sekundi jooksul kolm väravat, viimase perioodi keskel juhtisid võõrustajad juba 6:1. Eesti koondise teise värava viskas 53. minutil Nikita Jefremov, resultatiivse söödu said kirja Slessarevski ja Allan Saar.

Eesti U-20 noortekoondise väravas tõrjus Christopher-Kullervo Jõgi 33 vastaste pealeviset, brittide puurilukk Jordan Lawday tegi mängu jooksul 25 tõrjet. Karistusminuteid kogus Eesti 14 ning Suurbritannia 10.

Teistes esmaspäevastes mängudes alistas Lõuna-Korea Hollandi 5:4 ning Jaapan Rumeenia lisaajal 3:2.

Kahe vooru järel hoiab täisedu 6 punktiga liidrikohta Surbritannia. Jaapanil ja Lõuna-Koreal on võrdselt 5, Rumeenial ja Eestil 1 ning Hollandil 0 punkti.

Teisipäeval on turniiril puhkepäev. Kolmapäeval kell 15:00 kohtub Eesti koondis Rumeeniaga. Kell 18:30 on vastakuti Jaapan ja Lõuna-Korea ning kell 22:00 Suurbritannia ja Holland.