EOK ootab ettepanekuid 2015. aasta järelkasvutiimi sportlaste valimiseks   ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Sporditähed 2014
Sporditähed 2014 Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Eesti Olümpiakomitee (EOK) ootab kuni 15. märtsini kandideerimisavaldusi järelkasvutiimi "Märka järgnevat põlvkonda". Tiimi valitakse kuni 26 sportlast, kes on sündinud aastatel 1992-1995 ning üks järelkasvu pallimänguvõistkond.

Kohad jagunevad järgmiselt: kaheksa sportlast suveolümpiaaladelt, neli taliolümpiaaladelt, kuus mitteolümpiaaladelt, kuus pallimängijat, üks pallimänguvõistkond, üks kaitseväe sportlane (nimetab Eesti Kaitsevägi) ja üks üliõpilassportlane (nimetab Eesti Akadeemiline Spordiliit). Lisaks nendele stipendiumitele antakse välja veel kaks noore talendi, kaks väga noore talendi ja üks Eesti rahva stipendium (nimetab Eesti spordihetke konkursi võitnud spordiala alaliit ehk sel aastal Eesti Kergejõustikuliit). Kandideerimistingimused ja -ankeedid leiab EOK kodulehelt.

2013. aastal EOK presidendi Neinar Seli initsiatiivil ellu kutsutud projekti eelarve on kahe aastaga kasvanud 50 000 eurolt ligi 60 000 eurole. Projekti eelarvest 50 000 eurot moodustab EOK presidendi palgafond ning ülejäänud osa ettevõtte Estiko panus noortespordi arendamisse. 2013. aastal pälvisid projekti raames stipendiumi 27 sportlast ja üks võistkond, 2014. aastal anti välja 29 individuaalset stipendiumi ning üks võistkonna stipendium.

Järelkasvutiimi juhi Jaanus Kriiski hinnangul on järelkasvutiim end kahe aasta jooksul õigustanud ja projekti abil on paljude sportlaste eelarvesse üks kindel rida lisandunud. "Me usume, et sportlased, kelle oleme projekti valinud, suudavad Eesti tippspordi traditsioone edukalt edasi viia ja seda usku toetavad ka arvukad medalid, mis võidetud nii täiskasvanute kui ka omaealiste tiitlivõistlustelt," ütles Kriisk EOK pressiteate vahendusel.

Nii 2013. kui ka 2014. aastal "Märka järgnevat põlvkonda" projekti kuulunud Rasmus Mägi valiti 2014. aasta aasta meessportlaseks ja Erika Kirpu aasta naissportlaseks. Viimane kuulus ka teist aastat järjest aasta võistkonna tiitli pälvinud epeenaiskonda, nagu ka 2013. aastal aasta naissportlaseks ja noorsportlaseks valitud Julia Beljajeva. 2014. aastal Eesti rahva stipendiaadiks nimetatud Katrina Lehis valiti aasta noorsportlaseks 2014.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: