Pühapäeval läksid Vändras võidud Leetu ja Venemaale ({{commentsTotal}})

Ernestas Vedeikis

Kolmepäevase Vändra maratoninädalalõpu lõpetas pühapäeval kavas olnud 13. Mispo talvemaraton, mille võitsid Ernestas Vedeikis Leedust ja Tatjana Sviridova Venemaalt.

Vedeikise (2:57.06) järel sai kolmandat päeva järjest teise koha lätlane Valdis Nilovs (3:03.03) ja kolmanda koha jättis Eestisse Allan Peeter Jaaska (3:10.52)

Sviridovale piisas võiduks ajast 4:06.22, teine oli ta kaasmaalane Inna Golikova (4:13.29) ja kolmas eestlane Marika Roopärg (4:24.04).

Kolme päeva kogusummas olid kolm paremat meestest Vedeikis, Nilovs ja venelane Dmitri Mihhailov ning naistest Sviridova, Roopärg ja Golikova. Kokku läbis kolme päevaga kolm maratoni 23 jooksjat.

Poolmaratonis pidasid tasavägise heitluse Venemaa esindaja Maksim Hlizov ja eestlane Martin Tarkpea, lõpuringil pani venelane oma paremuse maksma ja võitis ajaga 1:19.41. Eestlane jäi maha kuue sekundiga. Naistest oli parim Marjaliisa Umb (1:44.11).

14 km ehk kahe ringi jooksu võitis Venemaa esindaja Dmitri Grigorjev (50.58), eestlastest lõpetas kiireimana üldjärjestuses kuuendana naiste võitja Mirtti Verbitskas (1:07.04). 7 km võit läks samuti Venemaale, selle sai Vassili Nikolajev (28.19). Eesti parimana sai üldjärjestuses kolmanda koha ja naistest esikoha Elnora Arik (32.27).

Eraldi autasustati pühapäeval Vändras ka viie sel aastal terviseklubi Mispo poolt korraldatud maratoni kokkuvõtte paremaid ning selles arvestuses said võidukarika Ergo Meier ja Tatiana Sviridova.