Eesti noored võistlevad ujumise Põhjamaade meistrivõistlustel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ujumine
Ujumine Autor/allikas: Reuters/Scanpix

1.-3. detsembril toimuvad Reykjavikis Põhjamaade meistrivõistlused ujumises, kus eestlasi on juunioride vanuseklassis stardis 24.

Teise päeva eelujumistes tegid eestlased 44 starti, püstitasid 24 isiklikku rekordit, said 16 finaalikohta, kaks poodiumikohta ning püstitasid ühe uue Eesti noorterekordi.

Teisel võistluspäeval püstitas Kertu Kaare uue Eesti noorte rekordi 100 m vabaltujumises ajaga 56,77. See aeg andis neiule 5. koha.

Marko-Matteus Langel jõudis 100 m vabaltujumises ajaga 49,73 teisena finaali ning ujus finaalis aja 49,65, mis andis talle kolmanda koha.

Alex Ahtiainen läbis eelujumises 100 m liblikat ajaga 55,17, millega jõudis teisena finaali. Finaalis parandas Alex tulemust veelgi, läbides distantsi ajaga 55,07, mis andis talle hõbemedali.

Teisel päeval finaali pääsenud eestlased ning nende tulemused finaalis:

– Kertu Kaare 100 m vabalt eelujumine 57,49; finaal 56,77 (uus Eesti noorte rekord ja 5. koht)
– Ilona Maide 100 m vabalt eelujumine 56,94; finaal 57,01 (8. koht)
– Tiit Matvejev 50 m rinnuli eelujumine 28,07; finaal 28,14 (6. koht)
– Joonas Niine 50 m rinnuli eelujumine 28,95; finaal 28,48 (7. koht)
– Janter Suun 100 m vabalt eelujumine 50,43; finaal 50,84 (6. koht)
– Martin Piilberg 100 m vabalt eelujumine 50,73; finaal 50,80 (5. koht)
– Marko-Matteus Langel 100 m vabalt eelujumine 49,73; finaal 49,65 (3. koht)
– Hendrik Ütt 100 m vabalt eelujumine 50,34; finaal 50,11 (4. koht)
– Brita Rannamets 100 m liblikat eelujumine 1.09,56; finaal 1.07,93 (5. koht)
– Anna Kapelina 100 m liblikat eelujumine 1:.2,15; finaal 1.09,09 (6. koht)
– Alex Ahtiainen 100 m liblikat eelujumine 55,17; finaal 55,07 (2. koht)
– Sergei Volkov 100 m liblikat eelujumine 55,17; finaal 56,23 (6. koht)
– Sander Paavo 100 m liblikat eelujumine 55,64; finaal 55,45 (6. koht)
– Marko-Matteus Langel 50 m selili eelujumine 25,64; finaal 25,44 (6. koht)
– Alex Ahtiainen 50 m selili eelujumine; finaal 26,20 (8. koht)
– Sandra Maanurm 50 m selili eelujumine 30,00; finaal 29,53 (8. koht)

Teateujumine:

4 x 200 m vabalt teateujumises saavutasid eestlased 5. koha ajaga 7.51,73. Meeskonnas ujusid Maksim Gumenjuk, Uku Pärismaa, Matteus Miilpalu ja Karl Johannes Visnapuu.

Toimetaja: Siim Semiskar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: