Tallinna Selveri alistanud Saaremaa jõudis poolfinaali ({{commentsTotal}})

{{1511377260000 | amCalendar}}

Eesti meeste karikavõistlustel võrkpallis selgus täna teine poolfinalist, kui teist korda läksid vastamisi Tallinna Selver ja Saaremaa Võrkpalliklubi.

Kuigi Saaremaa võitis 25. oktoobril peetud avamängu 3:0, sai Selver hiljuti Credit24 Meistriliiga raames Saaremaast jagu 3:1 ja võis eeldada, et tuleb tasavägine lahing. Saaremaa võttis ka seekord 3:0 võidu ning kohtub poolfinaalis Rakvere VK ja TTÜ/Kiili vahelise paari võitjaga, vahendab Volley.ee.

Kõige tasavägisem oli teine geim, mille Saaremaa võitis 28:26. Nii esimene kui kolmas vaatus kuulusid Urmas Tali hoolealustele numbritega 25:22. Võitjate resultatiivseimaks kerkis 18 punktiga Hindrek Pulk (+7), kes realiseeris rünnakuid 50-protsendiliselt (32st 16). 9 punkti jäi Konstantin Riabuha arvele. Saaremaa meeskonna servi vastuvõtu protsent oli 53,3% ning rünnak 47,2%. Selveri edukaimaks kerkis 13 punktiga Oliver Orav (+5). Selveri vastuvõtt oli 61,5% ja meeskond näitas rünnakul 44,6-protsendilist täpsust.

Teisipäeval selgus esimene karikamängude poolfinalist, kui TTÜ alistas ka kordusmängus esiliiga liidermeeskonna LotusTimber/Neemeco SK 3:0. TTÜ kohtub poolfinaalis kas Pärnu Võrkpalliklubi või Tartu Bigbankiga. Selle paari avamängu võitis 3:2 Pärnu, korduskohtumine toimub 29. novembril.

Karikavõistlustel selgub edasipääseja kahe mängu kokkuvõttes. Kui mõlemad võistkonnad võidavad ühe kohtumise, määrab edasipääseja punktide arv. Nagu ikka, 3:0 ja 3:1 edu annavad võitjale kolm ja kaotajale null punkti, 3:2 paremuse eest teenib võitja kaks ja kaotaja ühe punkti. Punktide võrdsuse korral mängitakse edasipääseja selgitamiseks kuldne geim. Finaalis selgub võitja ühe mänguga.