Eesti kardipoiss oli MK-finaalis kolmas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ronan Patrick Hakala (sinises)
Ronan Patrick Hakala (sinises) Autor/allikas: Erakogu

Enam kui 450 osavõtjat 41 riigist võistlesid lõppenud nädalal maailma parima kardisõitja tiitlile. Kuulsal Le Mansi kardirajal peeti IAME X30 kardi sarja MK-finaal, kus eestlasi oli rajal koguni kümme. Eesti sõitja Ronan Patrick Hakala sai äärmiselt tugevas konkurentsis kolmanda koha.

Seitse päeva kestnud võidusõit pani eriti karmilt proovile nii sõitjad, tehnika kui ka mehaanikud, ent õnn oli seekord eestlaste vastu. 

Eesti poistel ei õnnestunud juba kvalifikatsioon ja nii sai X30 Senior klassis parima eestlasena alles 32.  aja Kaspar Korjus. Olgu mainitud, et Senior klassi 144 sõitjast mahtusid ajasõidus kõigest ühe sekundi sisse koguni 138 noort pilooti, mis näitab erakordselt kõrget taset. Senior klassi kvalifikatsiooni tulemusena niisiis Korjus 32., Siim Leedmaa 45., Jakob Mattias Oja 80. ja Robin Vaks 120.

X30 Junior klassi kvalifikatsioon ei olnud kahjuks palju rohkem rõõmustavam. Tänavune Eesti ja Soome meister selles klassis, Rimmo Kadapik oli kindlasti poiss, kellelt oodati kõrgeid tulemusi, ent ebaõnnestunud kvalifikatsioon nullis ära kõik lootused kõrgeks kohaks. Eestlastest parima aja sõitis Jan Kalmet, kes 38., Andreas Lootuse aeg oli 88. ja Kadapikul 96.

Eelmise aasta MK-hõbe klassis X30 Super Shifter Sten Dorian Piirimägi tegi omas klassis, mis suutis, saades kirja 8.aja.

Esmakordselt MK-finaalis finaalis osalenud Mini klassis oli eestlasi rajal kaks – Ken Oskar Algre ja Ronan Patrick Hakala. Noored poisid näitasid rajal tugevat kiirust ja Algrele ajasõidu 8. ning Hakalale 27.koht.

Pärast kvalifikatsioone jagati kõik piloodid gruppidesse ja asuti sõitma eelsõite. Kuna osalevaid sõitjaid oli niivõrd palju, siis näiteks Junior ja Senior klassis oli kokku kaheksa gruppi ja iga sõitja tegi seitse eelsõitu. Neis kõigis oli eestlastel nii häid tulemusi kui kirjeldamatut ebaõnne. Kõikidel eesmärgiks jõuda kokku 34 parima hulka, et saada otse finaali.

Senior klassis olid Korjus ja Leedmaa need, kes tegid väga häid sõite. Leedmaa oli korra teine ja mitmed korrad esikaheksas, Korjuse kohad pidevalt 5.-6. Ent tehnika purunemine ning endast sõltumatud avariid olid need, mis röövisid häid kohti ja punkte. Ainsana suutis end lõpuks A-finaali sõita Siim Leedmaa.

Junior klassis ei läbinud Kalmet, Kadapik ja Lootus praktiliselt ühtegi eelsõitu ilma viperusteta. Pidevad avariid ja tehnika purunemised röövisid hea koha lootused ja nii polnud ühelgi eestlasel asja finaali.

Piirimägi läbis Super Shifter klassis eelsõidud stabiilselt. Finaali startis ta seitsmendalt kohalt, tihedas konkurentsis andis ta küll paar kohta ära, kuid lõpptulemuseks siiski 11. koht.  

Kõige suurema üllatuse valmistas Mini klassi sõitja Hakala, kes näitas terve nädala aegu teises kümnes. Eelsõidud ei läinud just libedalt ja finaalidesse startis poiss alles 14.kohalt. Eelfinaal ebaõnnestus täielikult Algrel, kelle karti vaevasid tehnilised probleemid. Kui finaal läks mitmete raskete õnnetuste tähe all, siis just Hakala oli see, kes eestlaste kastanid tulest välja tõi ja pärast mitme konkurendi karistust jõudis Hakala kolmandale kohale.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: