Kristjan Ilves: juunioride MM-pronks tuleb üle teha

Foto: ERR

Kahevõistlejad ja suusahüppajad alustavad novembris maailma karikavõistluste hooaega. Teisipäeval tutvustasid koondislased uue olümpiatsükli esimeseks talveks seatud eesmärke.

Norras treenivad vennad Kail ja Han-Hendrik Piho võtsid tänasest pressikonverentsist osa Skype'i kaudu. Mehed on senitehtuga väga rahul. Norras on märksõnaks spetsialiseerumine. Mitmekülgsust taga ei aeta.

Kristjan Ilves ja Karl-August Tiirmaa lähevad homme Rovaniemile. Ilvesel on ees veel tervelt kaks hooaega juunioride võistlusklassis. "Siiamaani oleme treeneritega arvamusel, et kaks aastat juuniorina tuleb täiega võtta," lausus Ilves ETV-le. "Tuleb võimalikult hea tulemus ära teha. Ei saa kahe aasta taguse pronksi peale jääda. Tuleb kindlasti see üle teha. Kindlasti ka täiskasvanute MM. Need on üsna lähestikku. Loodame, et vorm kestab mõlemale."

Maailma karika etappidel teevad kaasa ka kaks Eesti suusahüppajat: Martti Nõmme ja Siim-Tanel Sammelselg. Suureks eesmärgiks jõuda 30 hulka. Miks mitte MM-ilgi. "See selleks aastaks ongi sihiks seatud," ütles Nõmme. "Samuti ka maailma karika sarjas tahaks punkte koguda. Treeningud on siiamaani näidanud, et hea hüppega on vägagi palju võimalik ja on tekkinud piisav stabiilsus, et maailma karikal võistelda."

"Kahju jah Kaarlist (Nurmsalust), et kõrvale astus, aga nüüd tuleb meil üle trumbata," lisas Sammelselg. "Ei jää midagi muud üle."

Spordimeeste toetajad panid kirja ka oma prognoosid. Parim kahevõistleja jõuab maailma karikasarjas esikümnesse, suusahüppaja saab MM-il 25. koha ja Kristjan Ilves tuleb juunioride maailmameistriks. Aga nagu nende suured eelkäijad Allar Levandi ja Ago Markvardt rõhutasid, peaasi, et see tabel startides silme ees ei oleks.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: