Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

VIDEO: Kuidas valmib Tallinna Mõõga uhke auhind?

Reedel algab Kalevi Spordihallis meeste epeevehklemise MK-etapp, kuhu on registreerunud rekordilised 248 vehklejat 39 riigist. Eriliste auhindadega Tallinna Mõõga turniir toimub juba 45. korda.

Epeevehklemise MK-etapi Tallinna Mõõga auhinnad valmisid tunnustatud ja väga kogenud ehtekunstniku Raili Vinni eestvedamisel. Tegemist on käsitööga ning materjalide tellimisest kuni viimase viimistluseni kulus neli kuud.

„Kõik need mõõgad on valminud käsitööna ja iga detail on käe vahel valmis vormitud, seetõttu on tööprotsess pikaldane ja juba Ars Juveeli ajast, kes on neid tootnud, oleme püüdnud hoida sama taset, et oleks hästi korrektne, puhas ja ilus töö,” rääkis Vinni ETV spordisaatele.

Sellise uhke mõõga on teeninud Tallinnas võitjad 1972. aastast ehk teisest turniirist alates. Esimesel korral sai võitja vasest mõõka lihtsalt pildistamiseks hoida, kuid pidi siis selle korraldajatele tagasi andma, hiljem on trofee alati võitjale kuulunud. Suured ja väiksed mõõgad on valmistatud muutumatul kujul, vaid materjalid on aina kallimaks muutunud.

Auhinnad on valminud kuue spetsialisti koostöös ja graveeringud on teinud Eesti parim käsitsigraveerija Vladimir Bobjorski ning graveeringud mõõkadel on ka erinevad.

Kahel viimasel aastal on suure mõõga võitnud šveitslane Max Heinzer, kuid meie meistrite rõõmuks pole kõik mõõgad laia ilma rännanud, kolm aastat tagasi võitis koduse MK-etapi Nikolai Novosjolov.

Tänavu tuleb hinnatud auhindu jahtima 248 epeevehklejat 39 riigist ja 15. novembril kella viiest näeb ka ETV otseülekandes, kes võidab tänavuse Tallinna Mõõga.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: