Eesti meistriteks olümpiaringis tulid Pärnat, Õun, Jäätma ja Puusepp ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Triinu Lilienthal, Reena Pärnat, Katrin Virula

Sel nädalavahatusel Türil toimunud Eesti meistrivõistlustel harjutuses olümpiaring, kus sportvibu klassis võitsid Reena Pärnat (Järvakandi Ilves) ja Hendrik Õun (Sagittarius) ning plokkvibu klassis Lisell Jäätma ja Kristjan Puusepp (mõlemad Türi Vibukool).

Sportvibu meeste finaalis lasti võitja selgitamiseks lisanool suisa kahel korral, Karl Kivilo (Järvakandi Ilves) ja Hendrik Õun (Sagittarius) lasid seisul 5:5 toimunud esimesel 1-noolesel ümber-laskmisel mõlemad 70 meetri distantsilt sisekümne, kus mõlema noole kaugus tsentrist oli 16 millimeetrit. Seetõttu tuli lasta veelkord lisanooled ja ka siis tabasid mõlemad laskurid kollast, kuid sel korral oli alles kadettide klassi kuuluva Õuna nool märklehe keskkohale lähemal. Pronksmedal läks eelringi võitnud Martin Ristile (Vana-Võidu VK/Viljandi SK).

Sportvibu naiste klassis võitis eelringi kadettide klassi kuuluv Triinu Lilienthal, kes püstitas 637 punktiga uue Eesti juunioride rekordi. Klubikaaslased Lilienthal ja Pärnat (mõlemad Järvakandi Ilves) alistasid kõik oma vastased ning kohtusid kullafinaalis. Ülimalt tasavägises duellis jäi siiski 6:4 seisul peale Reena Pärnat. Pronksmedali võitis Katrin Virula (Tallinna Vibukool).

Ka plokkvibu klassis näitasid finalistid kõrgetasemelist laskmist, plokkvibu meeste klassis võitis Kristjan Puusepp seisuga 145:144 Evert Ressari (mõlemad Türi Vibukool), lastes maksimumist 5 punkti vähem. Kolmanda koha võitis Robin Jäätma (Türi Vibukool). Plokkvibu naiste kuldmedal selgitati Lisell Jäätma ja Kristi Ilvese (mõlemad Türi Vibukool) vahel lisanoolega, mõlemad neiud lasid samuti 145 punkti. Pronksmedali võitis Emily Hõim (Tartu VK/Tartu Valla SK).

Sportvibu võistkondade duellides olid parimad Vana-Võidu VK/Viljandi SK (Taavo Allik, Martin Rist, Kait Soesoo) ja Järvakandi Ilves (Reena Pärnat, Triinu Lilienthal, Bessi Kasak) ning segavõistkondade hulgas võitis kulla Vana-Võidu VK/Viljandi SK (Martin Rist, Laura Nurmsalu). Plokkvibu klassis tulid võistkondlikus arvestuses Eesti meistriks Türi Vibukool 1 (Kristjan Puusepp, Evert Ressar, Caius Kand) ja Türi Vibukool 2 (Hanna Liina Lippand, Meeri-Marita Paas, Karolin Puusepp) ning segavõistkondlikus arvestuses Türi Vibukool 3 (Robin Jäätma, Meeri-Marita Paas).

Laupäeval selgitati Eesti meistrid vaistuvibu ja pikkvibu klassides ning veteranide arvestuses: vaistuvibu klassis võitsid kuldmedali Martti Siitsman (Sagittarius) ja Kersti Baumann (Lääne Vibulaskjad), pikkvibu klassis Tiit Heinsalu (Suure-Jaani VK) ja Ülle Kell (Tallinna Vibukool), plokkvibu veteranide arvestuses Jaan Kookla (Baltic Hunter SC) ja Krista Kull (Türi Vibukool).