Ristnas avati lainesõidu võistlussari ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ingvar Lukas
Ingvar Lukas Autor/allikas: Raul Harro

Kolmapäeval puhunud tugeva tuulega avati Ristna Wave Classic lainesõidu võistlussari. Eesti meistrivõistluste naiste liidriks tõusis Kadri Hirvesaar ja harrastajate Fun Wave liidriks Ingvar Lukas.

Võistluste ajal puhus tuul 10-14 m/s, lained olid kohati ligi kahemeetrised. Võistlussõidu pikkus oli 10 minutit ning selle aja jooksul hindasid kohtunikud võistlejate hüppeid ja lainesõidu oskusi. Arvesse läks kaks paremat lainet ja üks parim hüpe. Oli mitmeid tasavägiseid sõite, kus kaalukauss oleks võinud ühele või teisele poole kalduda.

Alustati harrastajate Fun Wave sõitudega. Single eliminatsiooni väljapaistvaim võistleja oli Katrin Sula, kes üksteise järel alistas meesvõistlejaid ning jõudis poolfinaali, kus lõpuks pidi tunnistama Martin Berkmanni paremust. Teises poolfinaalis olid vastamisi Ingvar Lukas ja Toomas Pertel. Ülimalt pingelises heitluses, vaid ühepunktilise eduga tagas finaalikoha Lukas. Kolmanda-neljanda koha sõidus pidi Sula tunnistama Perteli paremust, finaalis võidutses Lukas.

Double eliminatsioonis hakkas tormiliselt ülespoole rühkima silmapaistva arengu läbi teinud Karl Robin Tiislar, kes loosi ebaõnne tõttu sattus oma esimeses sõidus kokku single võitja Lukasega. Tiislar võitis double eliminatsioonis viis sõitu järjest, kuniks pidi tunnistama kolmandal kohal ootava Perteli paremust. Teise ja kolmanda koha heitluses said Pertel ja Berkmann ühelt kohtunikult võrdsed punktid ning teiselt kohtunikult tuli 0,5-punktiline erinevus Berkmanni kasuks.

Seega kohtusid finaalis samad mehed, kes ka single eliminatsiooni finaalis heitlesid. Viimane lahing oli finaali vääriline, pinget ja draamat jagus viimaste sekunditeni. Berkmann oli oma väga heast sooritusest tuleneva eduga kuni viimaste sekunditeni juhtimas, kuni kaks sekundit enne lõppu sooritas Lukas forward loop’i ning vormistas sellega Fun Wave etapi võidu.

Ristna Wave Classil, Fun Wave tulemused:
1. Ingvar Lukas (Surfhouse)
2. Martin Berkmann (Hiiusurf)
3. Toomas Pertel (Hiiusurf)
4. Karl Robin Tiislar (Surfikool)
5. Katrin Sula (Chica)
6. Siim Reinvad
7.-8. Kadri Hirvesaar
7.-8. Alexander Rom (Pirita Surfiklubi)
9.-12. Martin Lääts (Hiiusurf)
9.-12. Õnnela Urb (Eru Surf Team)
9.-12. Renar Roolaht (TPLK)
9.-12. Boris Ljubtšenko (Eru Surf Team)
13. Benediktas Ratkus

Edasi jätkus võistlus Eesti meistrivõistluste tasemel. Seekord küll vaid naiste arvestuses. Peeti kaks võistlussõitu, kus kolm võistlejat korraga oma lainesõiduoskusi näitasid. Võitjana väljus EMV lahingust Kadri Hirvesaar.

Ristna Wave Classic naiste EMV tulemused:
1. Kadri Hirvesaar
2. Katrin Sula (Chica)
3. Õnnela Urb (Eru Surf Team)

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: