Meico Vettik võitis juunioride motokrossi MM-il oma kvalifikatsioonigrupi

Meico Vettik
Meico Vettik Autor/allikas: Rauno Kais

Lange motokeskuses sellel nädalavahetusel toimuvad juunioride motokrossi maailmameistrivõistlused algasid Eesti sõitjatele hästi. Vabatreeningutega alanud päev jätkus ajasõitudega. 125cc klassi teise grupi ajasõidus oli kiireim eelmise aasta 85cc klassi juunioride MM-i hõbemedalimees, Meico Vettik. Esimeses kvalifikatsioonigrupis oli kolmas Andreas Hiiemägi.

Kõigis kolmes klassis on sõitjad jagatud kahte kvalifikatsioonigruppi, 125cc klassis oli kahes grupis kokku rajal 68 sõitjat. Vettik näitas oma grupi parimat ringiaega 1.35,979, mis oli 0,008 sekundi võrra kiirem tänavusest Euroopa meistrist Brian Moreaust (Prantsusmaa). Kolmas oli Kevin Horgmo Norrast, kes oli tänavu selle klassi Euroopa meistrivõistlustel neljas.

Hiiemägi juhtis pikalt oma kvalifikatsioonigruppi, lõpuks suutsid siiski kaks meest temast kiirema aja sõita. Kiireim oli itaallane Gianluca Facchetti, kes oli Euoopa meistrivõistluste kolmas ja teine taanlane Mikkel Haarup, kelle koht Euroopa meistrivõistlustel oli teine. Aja 1.35,991 välja sõitnud Hiiemägi kaotas neile vastavalt 1,050 ja 1,278 sekundit. Pühapäevastes sõitudes läheb esimesena stardikohta valima Facchetti, kuna tema aeg oli kiirem. Teisena pääseb valima Vettik. Hiiemägi läheb stardipuud valima viiendana.

Otse finaalidesse tagasid endale koha Eesti sõitjatest 125 cc klassis veel Jörgen-Matthias Talviku, kes oli oma grupis 11. kohal ja Henry Vesilind, kes oli oma sõidus 15. Läbi Last Chance sõidu saavad võimaluse finaalikohta püüda Robert Saun, Kairo Katkosilt ja Allar Pent. Last Chance sõidust pääseb neli sõitjat, kokku on finaalides stardipuu taga 40 sõitjat.

Laupäeval, 29. juulil sõidetakse kvalifikatsioonid, pühapäeval, 30. juulil kõikide klasside kaks võistlussõitu, esimene start on kell 11.30 ja päeva viimane start on 16.10. Startide järjekord: 65cc, 85cc ja 125cc.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: