Kiviõlis sõidetakse esmakordselt motokrossi EMV etapp ({{commentsTotal}})

Motokross
Motokross Autor/allikas: Rauno Kais

Eeloleval nädalavahetusel toimub motokrossi Eesti meistrivõistluste etapp esmakordselt Kiviõlis, kus siiani on mitmeid aastaid peetud külgvankrite MM-etappi. Ühel Eesti kiiremal ja huvitavamal rajal on kohal kõik meie tippmehed ning sarnaselt eelmistele etappidele palju Soome, Venemaa, Läti ja teiste riikide sõitjaid.

Eesti parimatest on laupäeval Kiviõlis stardis Team Estonia koosseisus Tanel Leok, Harri Kullas ja Priit Rätsep ning peamiselt Inglismaal võistlev Gert Krestinov, Aigar Leok, Erki Kahro, Indrek Mägi, Andero Lusbo ning teised kiired Eesti ja naaberriikide sõitjad.

Pühapäeval võistlevad Pärnus aga kolme- ja neljarattaliste klasside sõitjad eesotsas hiljuti Euroopa meistrivõistluste etapi võitnud Kevin Saarega. Temaga lähevad vastamisi kõik teised Eesti, Soome ja Läti parimad sõitjad. Korvidel on samuti võistlema tulemas palju tipptiime, kes valmistuvad samal rajal kuu aja pärast toimuvaks MM-etapiks.

Sarnaselt eelmistele etappidele on parimatele välja pandud ka rahalised auhinnad ning tänavu on iga Eesti meistrivõistluste etapi rahaline auhinnafond 4200 eurot. Lisaks on MX1 ja MX2 klasside sõitjatel võimalust lisa teenida “Bikeman Holeshot” arvestuses, kus kõikide etappide iga võistlussõidu stardi võitja saab 50 eurot.

Laupäeval astuvad Kiviõlis võistlustulle 50cc, 65cc, 85cc, MX125, MX2, MX1 ja MX V (Veteran) masinaklassid ning pühapäeval Quad 50, Quad 100, Quad 200, Quad 200B, Quad Open, külgvankrid, MX Hobi, külgvankrid Veteran, külgvankrid Hobi, Quad Hobi, Quad 250, Quad Veteran, Quad Naised ja Quad Amatöör.

Eesti meistrivõistluste arvestust peetakse klassidele 65cc, 85cc, MX125, MX2, Monster Energy MX1, MX V (Veteran), Quad 50, Quad 100, Quad 200, Quad Open ja külgvankrid ning ülejäänutele toimuvad karikavõistlused.

Krossisõbrad saavad külastada ka laupäeval samas keskuses avatavat kõrgseiklusparki või pühapäeval suusanõlval toimuvat droonide vigurlennuvõistlust.

Sarnaselt eelmistele hooaegadele on ka iga etapi pealtvaatajatele välja pandud hulgaliselt väärt auhindu nagu näiteks kruiis neljale Rootsi ning tagatipuks loositakse 27. augustil toimuval Tihemetsa võistlusel kõikidel etappidel piletiostnute vahel välja haagis.

Võistluste pidulik avamine ja võistlejate koosolek algab Kiviõlis kummalgi päeval stardiväljakul kell 11.00 ning esimene start antakse kell 11.30.

Toimetaja: Anders NõmmHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: