Karpak sai Kieli regatil esimese ja Rammo teise koha ({{commentsTotal}})

{{1498482360000 | amCalendar}}
Foto: Kieler Woche

Saksamaal Kielis peeti Kieler Woche regatt, mis on EUROSAF Champions Sailing Cup etapiks. Eesti purjetajatest medalisõitudesse kvalifitseerunud Deniss Karpak lõpetas regati 1. kohaga ja Karl-Martin Rammo 2. kohaga.

Finnil purjetas Karpak (KST) regati vältel finišisse järgmistel positsioonidel: 3., 1., 5., 1., 3., 2., 4., valestart, 8., medalisõitu pääses ta liidrina. Esikümnele peetud medalisõidus said purjetajad topeltpunktid. Karpak lõpetas medalisõidu viiendana ja sellest piisas, et norrakas Anders Pedersen kokkuvõttes kahe punkti kaugusele selja taha jätta. Kolmandaks tuli Kieli regatil horvaat Nenad Bugarin.

"Võitsin just Kieli nädala regati neljandat korda oma purjetamiskarjääri jooksul. Keegi teine Finni purjetaja ei ole regatti nii mitu korda võitnud ning see annab mulle hea tunde ja motivatsiooni edasiseks," sõnas Karpak.

Taavi Valter Taveter (PJK) lõpetas Kieli regati 25. kohaga.

Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK) jõudis Laser Standard klassis samuti liidrina medalisõitu, tema sõitude seeria: 8., 2., 1., 1., 1., 4., 3., 3., 3. Medalisõidus väga kõva sõitu teinud ja neljandana lõpetanud Francesco Marrai saavutas Rammoga võrdsed punktid regati kokkuvõttes ning edestas eestlast medalisõidu paremuse põhjal.

"Kieli regati hõbe! Andsin täna endast kõik ja kuni viimase märgini arvasin, et mu plaan töötab. Hoidsin teisel kohal olnud sakslasest maailma reitingu teist numbrit edukalt selja taga ja kõik ülejäänud ohustajad olid samuti õigetel kohtadel kuni viimase 20 meetrini kui itaallane minu ees ühest veel mööda sai. See tähendab, et punkte on meil võrdselt, aga medalisõit otsustab...," kommenteeris Rammo. "Esialgu tunnen veidi, et võit libises näppude vahelt ära, aga reaalsus on see, et nii hästi pole ma ilmselt pea mitte kunagi purjetanud kui see nädal."

Georg Haud (ROPK) lõpetas regati 92. kohaga ja Martin Aruja (ROPK) 109. kohaga.

Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp (ROPK/TJK) sõitsid 49erFX klassis 12. kohale. Tüdrukute sõitude seeria oli 7., 3., 14., 19., 1., 5., 11., 17., 7., 12., 11., 15. 49erFX klassis võitsid britid Charlotte Dobson ja Saskia Tidey.

49er klassis said Juuso ja Henri Roihu (TJK) Kieli regatil kokkuvõttes 24. koha. Roihude sõitude seeria oli 9., valestart, 14., 18., 5., 20., mitteosalemine, 13., 24., 18., 20., 21. 49er klassis võtsid kindla võidu austraallased David Gilmour ja Joel Turner.

Laser Radial klassis oli Anna Pohlaku (TJK) saagiks lõppkokkuvõttes 25. koht (sõitude seeria 2., 6., 16., 17., 13., 23., 28., 30.). Annegret Unnuk (ROPK) lõpetas regati 54. kohaga.

Toimetaja: Maarja VärvHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: