Kergejõustiklased võitlevad viimaste universiaadikoondise kohtade pärast ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kaur Kivistik
Kaur Kivistik Autor/allikas: Tairo Lutter/Scanpix

Kahe kuu pärast avatakse Taipeis (Taiwan) XXVIII suveuniversiaad, mis oma tähtsuselt, suuruselt ja tasemelt on teine multispordiüritus pärast olümpiamänge. Universiaadile oodatakse enam kui kümmet tuhandet osalejat 170 riigist. Sportlasküla avatakse 12. augustil, mil saabuvad sinna ka esimesed Eesti delegatsiooni liikmed.

Pärast Eesti Vabariigi taasiseisvumist on Eesti alati osalenud universiaadidel ning enamik olümpial osalenud sportlasi on saanud ka universiaadi karastuse. Kui mainida vaid universiaadidelt medaleid võitnud sportlasi, siis on nende hulgas Nikolai Novosjolov, Irina Embrich, Gerd Kanter, Aleksander Tammert, Heiki Nabi, Tanel Laanmäe jt.

Ligi aasta kestnud ettevalmistused osalemiseks universiaadil on kulmineerumas ja enamik koondise liikmeid on selgunud, vaid kergejõustikus käib viimastele kohtadele veel rebimine. Kokku on momendil koondises 101 sportlast kaheteistkümnel erineval spordialal. Eesti sportlased lähevad universiaadil heade kohtade eest heitlema kergejõustikus, vehklemises, ujumises, iluvõimlemises, korvpallis, lauatennises, judos, sulgpallis, vibulaskmises, tennises, tõstmises, taekwondos.

Kaasa teevad ka eelmise universiaadi medalistid Juhan Mettis judos, Kaur Kivistik 3000 m takistusjooksus, Nelli Paju naiste epees. Kindlasti ootame sekkumist medaliheitlusse ka olümpial võistelnud sportlastelt nagu Magnus Kirt odaviskes, Jaak-Heinrich Jagor 400 m tõkkejooksus, Laura Nurmsalult vibulaskmises.

Kergejõustikus tahavad oma võimeid näidata enam kui 30 sportlast, kelle hulgast võib esile tuua kümnevõistlejat Kristjan Rosenbergi, seitsmevõistlejat Mari Klaupi, kaugushüppajat Hendrik Kutbergi, kes kõik võivad jõuda kaheksa hulka ja miks mitte ka medalile. Vehklemises on lisaks Nelli Pajule võimalusi jõuda parimate hulka ka naiskonnal ja äsja Euroopa Meistrivõistlustel osalenud Peeter Turnaul.

Iluvõimlemises lähevad oma taset universiaadil näitama Carmel Kallemaa ja Viktoria Bogdanova, kellel on ka eelmise universiaadi kogemus juba olemas.

Ujumises on võistlustules 15 sportlast, kelle hulgas on enamik ka äsja Eesti meistrivõistlustel medaleid võitnud ujujaid nagu Cevin Anders Siim, Sander Paavo, Karleen Kersa, Kätlin Sepp jt. eesti delegatsioonis on ka kaks väliseestlast – Joshua Gold ja Ayrton Kasemets. Sander Paavo teeb esimese eestlasena kaasa ka 10 km avaveeujumises kaasa.

Judos teevad lisaks Juhan Mettisel kaasa ka Eesti koondislased Mattias Kuusik kuni 91 kg meeste hulgas, Andre Seppa kuni 73 kg ja German Duran kuni 81 kg meeste hulgas. Mattias Kuusik on maailma edetabelis on 55. olles eestlastest pärast Grigori Minaškinit paremuselt järgmine.

Head võimalused on ka meie vibulaskuritel, kellel kõigil on ette näidata tublisid tulemusi ja kellest enamik on ka universiaadidel juba võistelnud. Lisaks Laura Nurmsalule on naistest võistlemas ka Reena Pärnat, Emily Hõim, Bessi Kasak. Meestest teevad kaasa Karl Kivilo, Märt Oona ja Pearu Jakob Ojamäe.

Lauatennisiste on Taipeis Eestist kümme, kes kõik tahavad häid kohti välja võidelda. Meestest on koondises Eesti edetabeli neljas Toomas Libene ja kaheteistkümnes Erik Lindmäe. Naistest on samuti koondises Eesti edetabeli neljas Julia Ketško ning üheteistkümnes Liisi Koit.

Sulgpalluritest on universiaadikoondises Mihkel Laanes (Eesti edetabeli 2.), Heiko Zoober (3.), Mikk Järveoja (8.), Hannaliina Piho (8.). Taekwondos on võistlemas Aleksandr Galaktionov ja tõstmises Kristjan Pikhof.

Korvpallis on meeskonnal kaitsta eelmise universiaadi kaheksas koht (üle-eelmisel korral oldi seitsmendad Heino Lille käe all). Alagrupi vastased on seekord USA, Argentiina, Araabia Ühendemiraadid, Rumeenia ja Mehhiko. Treenerid Indrek Visnapuu, Rait Käbin ja Kris Killing on oma esimese valiku kolmekümne mehe hulgast teinud. Sõelale on jäänud veel 20 mängijat. Mõned nimed nendest – Martin Jurtom, Janari Jõesaar, Norman Käbin, Rait Riivo Laane, Joosep Russak, Matthias Tass. Loodame, et nagu eelmistel universiaadidel osalenud korvpalluritest sirgusid täisväärtuslikud Eesti koondislased, tuleb ka sellest meeskonnast eesti koondise liikmeid, sest koondis vajab värsket verd.

Esimestena asuvad võistlustulle 20. augustil meie naisvehklejad, ujujad, vibulaskjad, judokad, korvpallurid kohtuvad esimesel päeval Araabia Ühendemiraatidega.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: