Purjetamise Eesti MV regati võitjad selgusid Pärnus põnevates finaalides ({{commentsTotal}})

Märten Mikk ja Randal Annus
Märten Mikk ja Randal Annus Autor/allikas: Riina Ramst

Purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja regatt Pärnus sai pühapäeval lõpu finaalsõitudega, kus selgusid võistluse parimad RS Feva, 29er ja F18 klasside purjetajad. Otsustava finaali võitsid vastavalt Veronika Kuvatova ja Hannah Tuulas, Märten Mikk ja Randal Annus ning Uku Kuusk ja Aivar Soo.

Pühapäeva ennelõunal peeti merel kõigile klassidele lisaks reedel kirja saadud neljale veel kolm fliidisõitu, mille järel suunduti juba jahtklubi esisele akvatooriumile pingelisi finaale pidama.

29er klassis pääsesid fliidiseeria tulemuste alusel otse finaali Märten Mikk ja Randal Annus (Tallinna Jahtklubi), Mari-Ann Raud ja Maris Seersant (TJK) ning Liis Annus ja Liisi Mari Nurmetalo (Rein Ottosoni Purjespordikool). Poolfinaali võitjatena asusid neile konkurentsi pakkuma Madis ja Martin Mik (TJK). Finaali ja seega kogu regati võitsid üsna korraliku edumaaga Mikk ja Annus. Raud ja Seersant saavutasid üldarvestuses teise ning neidude seas esikoha ning kolmas koht kuulub vendadele Mikkudele.

RS Feval olid finaalis vastamisi Oskar Tiidemann ja Luca Remmel (ROPK), Veronika Kuvatova ja Hannah Tuulas (Kalevi Jahtklubi), Thor Kaspar Marvet ja Helen Ausman (KJK) ning poolfinaali võitnud Romi Safin ja Lisbeth Taggu (Pärnu Jahtklubi). Finaali keerulistes tingimustes finišeerisid esimesena Kuvatova ja Tuulas, teisena Tiidemann ja Remmel ning kolmandana Safin ja Taggu, olles parimad alla 14-aastaste arvestuses.

F18 klassis poolfinaali ei peetud, sest selle toimumise eelduseks oli vähemalt seitse regatil osalevat võistkonda ning katamaraane startis Pärnus vaid viis. Finaalis panid oma paremuse maksma ka fliidisõitudest enamiku võitnud ning ühtlasi Eesti meistrivõistluste edetabelit avaetapi järel juhtivad Uku Kuusk ja Aivar Soo (Eesti Katamaraanide Liit). Teise koha saavutasid Vahur Teder ja Jan-Erik Luik (KJK) ning kolmanda koha auhinnad teenisid välja Jüri Saarnak ja August Luure (KJK).

Pärnu purjetamisnädalal startis RS Feva klassis 15, 29er klassis kaheksa ja F18 klassis viis paatkonda. RS Fevale ja 29er'ile oli regatt Eesti meistrivõistluste sarja esimene ning F18-le teine etapp.

Võistlusformaat koosnes reedest pühapäeva ennelõunani merel toimunud fliidisõitude seeriast ja pühapäeva pärastlõunal Pärnu jõel jahtklubi esisel akvatooriumil lühirajal purjetatud vaatemängulistest finaalidest. Finaalid koosnesid klassidele RS Feva ja 29er poolfinaalist, kus purjetasid fliidisõitude seeria paremusjärjestuses 4.-10. koha võistlejad, ja finaalist, kus võistlesid fliidisõitude seeria paremusjärjestuse 1.-3. koha omanikud ning poolfinaali võitja. Kuldfinaalis selgusid regati esikolmik ja neljas koht. Klassile F18, kus võistlevaid paate oli poolfinaali läbiviimiseks seekord liiga vähe, toimus vaid finaal.

Pärnu Purjetamisnädala korraldas Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused koosnevad kokku kaheksast regatist:
1) 26.-28. mai Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, F18
2) 2.-4. juuni Saaremaa Merispordi Seltsi regatt (Roomassaare) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Techno 293, RS:X, Formula
3) 9.-11. juuni Pärnu Purjetamisnädal (Pärnu) – klassid RS Feva, 29er, F18
4) 16.-18. juuni Baltic Cup Estonia (Tallinn) – klassid Techno 293, RS:X, Formula
5) 14.-16. juuli Tallinn Race (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, 49er
6) 25.-27. august Tallinna Jahtklubi karikavõistlused (Lohusalu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
7) 8.-10. september Pärnu Sügisregatt (Pärnu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
8) 22.-24. september Tallinna Nädala regatt (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18, Techno 293, RS:X, Formula

Toimetaja: Anders NõmmHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: