Kristo Prangel võitis Filter Elva Rattapäeva ja tõusis sarja üldliidriks ({{commentsTotal}})

Kristo Prangel
Kristo Prangel Autor/allikas: Marit Neemela

Filter Maanteekarikasarja 2. etapi, Elva 32. Rattapäeva, 87,2 km pikkusel põhidistantsil pälvis esikoha Kristo Prangel (CFC), kes alistas haaravas, kergelt ülesmäge kulgenud, finišiduellis napilt Peeter Pungi. Uuel rajal kolmandana lõpetanud Alo Jakin (HP BTP-Auber 93) kaotas neile kaheksa sekundit.

44 km pikkusel naiste sõidul oli kiireim Carol Kuuskman, kellele järgnes sama aja saanud Aidi Gerde Tuisk ja 12-sekundilise vahega Mathilde Nigul. Kõikide distantside peale lõpetas Filter Elva Rattapäeva üle 400 rattasõbra.

Avaetapil neljanda koha saanud Prangel tõusis 1127 punktiga ka Filter Maanteekarikasarja üldliidriks. Teine on Karl-Arnold Vendelin 1075 ja kolmas Tair Stalberg (Sportland Bottecchia Team) 1007 silmaga.

Filter Maanteekarikasarja eelmise hooaja üldvõitja Kristjan Oolo (Peloton) pole tänavu head hoogu üles saanud. Kuusalus peetud avaetapil oli Oolo 74., Elvas tuli vastu võtta 109. koht.

Filter Maanteekarikasarja 3. etapp, Mulgi 7. Rattaralli, toimub 4. juunil Viljandis. Mai viimasel päeval peetakse aga Pirital Filter Temposõidu Karikasarja 3. etapp, 10 km eraldistart.

Toimetaja: Siim Semiskar