Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Erki Nool: Venemaalt tuleks võistluste korraldusõigus ära võtta

Tänases „Terevisioonis” olid külas olümpiavõitja, riigikogu liiga Erki Nool ja spordiajakirjanik Jaan Martinson, kes rääkisid spordist ja poliitikast.

Kui tõsiseltvõetavad on erinevad pöördumised suurte spordisündmuste korraldamisõiguse Venemaalt ära võtmiseks?

„Tegelikult see boikoteerimine ei ole niivõrd lihtne. Rahvusvahelised spordiorganisatsioonid on sõltumatud, neil on oma juhatus ja juhatus teeb otsused. Kui räägime kõige suuremast ja tähtsamast spordivõistlust, mis võiks Venemaa kontekstis tähelepanu alla tulla, on see [jalgpalli] MM. Võistlemise paiga ärakaotamine saab otsustada ainult rahvusvahelise jalgpalliliidu juhatus, aga neid on väga palju ja nende arvamus ei pruugi alati ühtida väga paljude Euroopa spordifännidega,” arutles Nool „Terevisioonis”. „Jalgpalli MM on nii suur võistlus, ainult teatud riigid suudaksid seda nii väikese etteteatamisega organiseerida. Kui ameeriklased hakkaksid tegema, tekib kohe poliitiline maik juurde. Võib-olla sakslased oleks natuke neutraalsemad. Loomulikult see tuleks kõne alla ainult sel juhul kui suurriikide valitsused hakkaksid survestama sponsoreid ja oma riike, näiteks USA ütleb, et nende sportlased ei tohi osaleda võistlustel.”

„Protest või boikoteerimine peaks kõikide osalevate riikide klubide poolt tulema, valitsused peaksid survestama,” lisas Nool. „Viimane aeg on seda teha. Minu isiklik hinnang on, et Venemaalt tuleks võistluste organiseerimine ära võtta.”

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: