53 punkti visanud Thomas aitas Celticsi lisaajal võidule ({{commentsTotal}})

Isaiah Thomas (palliga) ja Marcin Gortat
Isaiah Thomas (palliga) ja Marcin Gortat Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Korvpalliliigas NBA asus Boston Celtics idakonverentsi poolfinaalseeriat 2:0 juhtima, alistades läinudöises mängus Washington Wizardsi lisaajal 129:119.

Celtics võitis poolaja 67:64 ja viimasele veerandajale mindi viiepunktilise eduga 89:84, kuid normaalaja lõppedes oli seis 114:114. Lisaajal pani Celtics siiski enda paremuse maksma.

Üleplatsimees oli Celticsi eest 53 punkti visanud Isaiah Thomas, kunagi varem pole ta play-off-mängus nii palju punkte visanud. Ta on läbi aegade neljas Bostoni mängija, kes suutnud play-off’is ühes kohtumises 50 või enam punkti visata.

Wizardsi ridades viskas John Wall 40 punkti ja võttis 13 lauapalli.

Nelja võiduni mängitava seeria järgmised kaks kohtumist peetakse Washingtonis.

Läänekonverentsis avasid poolfinaalseeria Golden State Warriors ja Utah Jazz, Warriors võttis koduväljakul kindla 106:94 võidu.

Võitjate parim oli Stephen Curry 22 punktiga, Kevin Durant ja Draymond Green lisasid mõlemad 17 punkti. Jazzil tõi Rudy Gobert 13, Rodney Hood ja Gordon Hayward kumbki 12 ning Joe Johnson 11 punkti.