Eestlannad võitsid taekwondo EM-il kaks kuldmedalit ({{commentsTotal}})

Eesti taekwondo koondis
Eesti taekwondo koondis Autor/allikas: Eesti Taekwondo Liit

Eesti taekwondo sportlased hoiavad kindlalt oma positsiooni Euroopa tugevaimate meeskondade seas. Pühapäeval lõppesid Inglismaal Liverpoolis toimunud ITF-i versiooni taekwondo Euroopa meistrivõistlused, kust Eesti koondis võitis kaks kulda, kaks hõbedat ja viis pronksmedalit.

Tallinna tüdruk Anni Ermel tuli Euroopa meistriks üle 70 kg kaaluvate noorte vanusekategoorias. Eelmisel aastal toimunud Euroopa taekwondo meistrivõistlustel Thessalonikis (Kreeka) võitis Ermel samuti kulla.

Tublilt esinesid Pärnu taekwondo klubi esindajad Kamilla Velikopolje ja Anette Russ, kes võtsid juunioride vanuseklassis kuni 52 kg kaaluvate tüdrukute seas kaksikvõidu. Kamilla Velikopolje krooniti Euroopa meistriks ja finaalvõitluses klubikaaslasele kaotanud Anette Russ sai väärika hõbemedali omanikuks.

Ilja Makarov võitis juunioride klassis kompleksharjutustes hõbemedali. Vladislav Žarov võitis kuni 71 kg kaaluvate täiskasvanute klassis pronksi. Samuti võitis pronksi Danila Subatšjus kuni 57 kg kaaluvate juunioride klassis. Tublilt on esinenud Aleksandra Andrejeva, kes võitis alla 40 kg kaaluvate laste vanuseklassis pronksi. Viimane pronksmedal tuli meeskonna sparringus täiskasvanute seas.

Anni Ermel, Martin Stihharev, Ilja Makarov ja Vladislav Zarov on ühtlasi Tallinna Spordikooli sportlased.

"Viimastel aastatel saavutavad meie sportlased tiitlivõistlustel stabiilseid tulemusi. Kaks kuldmedalit võitsime viimati aastal 2010 Itaalias toimunud EM-ilt, käesoleval aastal aga toome koos medalitega koju õiguse korraldada 2018. aasta taekwondo Euroopa meistrivõistlused Tallinnas," ütles Eesti Taekwondo Liidu president Mihhail Kõlvart.