Vladimir Ivanov pääses Usbekistanis poolfinaali

Vladimir Ivanov Autor/allikas: Eesti Tennise Liit

Vladimir Ivanov (ATP 444,) on Usbekistanis 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga Futures turniiril jõudnud poolfinaali.

Esimeses ringis alistas Ivanov 24-aastase ukrainlase Vadim Ursu (ATP 732.) loovutamata vastasele ainsatki geimi. Teise ringi kohtumises alistas ta oma paarismängupartneri, valgevenelase Dzmitri Žirmonti (ATP 366.) 6:4, 6:0, vahendab Tennis.ee.

Veerandfinaalis oli Ivanovi vastaseks Jurabek Karimov (ATP 989.). Aasta tagasi paiknes kohalik 18-aastane mängija 659. kohal. Üksikmängus Ivanov ja Karimov varem kohtunud polnud, aga jaanuaris Sharm El Sheikhis võitsid Ivanov / Raisma teda paarismängus.

Esimeses setis murdis Ivanov kohe esimese pallingu ja selle eduga kulges sett lõpuni. Teises setis õnnestus Ivanovil vastase serv murda kolmandas ja seitsmendas geimis. Tund ja 12 minutit kestnud mäng lõppes tulemusega 6:4, 6:2.

Poolfinaalis on Ivanov vastamisi 22-aastase usbekk Sanjar Faizeviga (ATP 371.), kes veerandfinaalis alistas esimese paigutusega Dmitry Popko (ATP 190.) Kasahstanist 6:4, 7:6 (7:4). Faizeviga on Ivanov kohtunud kolmel korral ja võitude seis on 2:1 usbeki kasuks. Möödunud nädalal Bukharas olid nad vastamisi paarismängus ja ka siis sai võidu Fayzev.

Paarismängus jõudsid Ivanov / Žirmont poolfinaali, seljatades kaks Usbekistani paari, esimeses ringis Ahad Ermatov / Azizbek Lukmanovi 6:4, 6:1 ja seejärel Botir Sapaev / Pavel Tsoi 6:1, 6:1. Täna pärastlõunal ootab neid poolfinaalis India paar N.Sriram Balaji / Vishnu Vardhan, kellel on turniiri teine paigutus.