Raskest seisust väljunud Getter Saar alustas EM-i võidukalt ({{commentsTotal}})

{{1493129160000 | amCalendar}}

Getter Saar (BWF 116.) alustas Taani Koldingis toimuvaid sulgpalli Euroopa meistrivõistlusi edukalt, alistades avaringis Horvaatia esindaja Katarina Galenici (BWF 444.) 21:13, 19:21, 24:22.

Seejuures otsustavas geimis juhtis Galenic 18:11 ja omas seisul 22:21 ka matšpalli, kuid Saar tuli keerulistest olukordadest mõlemal juhul välja.

"Mul ei olnud täna kindlust ja ei usaldanud enda lööke. Muutusin peale esimest geimi natuke kärsituks ja oleksin võinud lihtsamalt mängida," tunnistas Saar alaliidu pressiteate vahendusel. "Kolmanda geimi lõpus, kui järgi sain, ei olnud enam nii närvis ja suutsin mängida pingevabamalt kui geimi alguses, seetõttu tõenäoliselt võitsingi"

Järgmisena ootab Saart hollandlanna Gayle Mahulette, kes asub maailma edetabelis temast kõrgemal ehk 92. positsioonil. Eelseisvale mängule vaadates hindas Saar, et Mahulettega tuleb tasavägine ja pikk mäng, kuna mõlema mängustiilid on üsna sarnased.

Ühe mänguga piirdus EM-il aga meie segapaar Raul Käsner - Helina Rüütel, kes jäi alla Hollandi esindajatele Ruben Jillele ja Iris Tabelingile 13:21, 19:21.

"Mängisime hästi ja suutsime neile vastupanu avaldada. Tavaliselt on meil nii tugevate paaride vastu raske, kuid täna oli šanss ka geimivõit saada. Teise geimi lõpus hakkas endal kahjuks käsi natuke värisema ja vastased mängisid kindlamalt," võtsid Käsner ja Rüütel mängu kokku.

Homme seisab Käsneril ja Rüütelil ees oma peaala paarismäng. Helina Rüütel ja Kristin Kuuba mängivad võistlustel teise paigutuse saanud bulgaarlannade Gabriela Stoeva ja Stefani Stoevaga. Raul Käsner ja Kristjan Kaljurand lähevad vastamisi kuuenda paigutusega taanlaste Mathias Christianseni ja David Daugaardiga.

Kolmapäeval peab esimese mängu ka meeste esireket Raul Must, kes sai loosiga otse teise ringi ja ootab oma vastast täna õhtusest austerlase Luka Wraberi ja kreeklase Ilias Xanthou mängust. Musta mäng on homme kell 17.45.