Tartu Ülikool pääses napilt üllatuskaotusest, raske võit ka Pärnule ({{commentsTotal}})

Alexela korvpalli meistriliigas veerandfinaalkohtumises alistas Tartu Ülikool lõpuminutite ponnistustega TLÜ/Kalevi 76:72 (34:33).

Põhihooajal kõik omavahelised mängud enam kui 20 punktiga võitnud Tartule täna midagi lihtsalt ei tulnud. Avaveerandi järel asus juhtima TLÜ/Kalev 18:22. Poolajale mindi Tartu minimaalses 34:33 eduseisus.

Viimasele neljandikule mindi vastu seisult 52:51 ja põnevus püsis mängus päris viimase minutini välja. Kristo Saage hullumeelne kolmepunktivise kolm minutit enne normaalaja lõppu tõi tabloole TLÜ/Kalevi 66:69 eduseisu. Paraku tegid Raido Roosi hoolealused mängu lõpus rumalaid pallikaotusi, mida tartlased karistamata ei jätnud.

Võitjate parimana kogus Maks Adam Konate võimsa kaksikduubli 20 punkti ja 11 lauapalliga. Tanel Sokk lisas 13 ja Mandell Thomas 11 silma. Kalevi eest tõid Djordje Dzeletovic ja Kristo Saage vastavalt 24 ja 20 punkti.

Paari teine omavaheline kohtumine peetakse laupäeval kell 17 Tallinnas.

Pärnu Sadam alistas TTÜ KK tulemusega 82:74 (47:44). TTÜ sai mängu alguses küll paremini minema ja avaveerand võideti 24:16, kuid poolajaks mäng võrdsustus ja riietusruumidesse siirduti juba pärnakate 47:44 juhtimisel. Enne viimast otsustavat veerandit oli Pärnu eduseis 64:60 ja seda vahet hoiti terve viimase veerandi. Veerandfinaalseeria avamängu võit läks Pärnule 82:74.

Võitjate tulemuslikumad olid Domagoj Bubalo 19 punkti ja 10 lauapalliga ning Edvinas Šeškus 18 punkti, 9 lauapalli ja 6 korvisööga. TTÜ resultatiivseim oli Pärnu klubi kasvandik Toomas Raadik 19 punktiga.

Meeskondade teine play-off mäng peetakse pühapäeval kell 19 Tallinnas.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch