Vene koduklubi edasipääsulootused kahanesid minimaalseteks ({{commentsTotal}})

Siim Sander Vene
Siim Sander Vene Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Eesti korvpallikoondislase Siim-Sander Vene koduklubi Nižni Novgorod kaotas VTB Ühisliigas Himkile 90:99 (22:20, 27:31, 20:20, 21:28) ning jätkab turniiritabelis üheksandal kohal.

Vene viibis väljakul 28.16 ning viskas selle ajaga 17 (2 pv 1/3, 3 pv 5/8) punkti, võttis 2 lauapalli, andis 3 resultatiivset söötu, tegi 1 vaheltlõike ja 5 isiklikku viga.

Nižni Novgorodis toimunud kohtumise avaveerandaega ning teise perioodi esimest poolt domineerisid võõrustajad, kuid vaheajaks pääsesid külalised kahe silmaga ette. Punkt-punkti mängus suurendas Himki neljandal veerandajal oma edu korraks üheksale punktile 85:76, kuid külalised jõudsid järele 7:0 vahespurdiga. Kohtumise lõpus tegutses Himki kindlamalt ning kindlustas üheksapunktilise võiduga kolmandat kohta.

Nižni Novgorod jääb nüüd viimasel play-offi kohal olevast Astanast maha kahe võiduga. Seega peavad venelased kaks järelejäänud põhiturniiri kohtumist võitma. Alistada tuleb ka Astana, kellele avaringis võõrsil kaotati 84:93.

Avavõidu teenis aga uustulnuk Permi Parma, kes alistas võõrsil Tsmoki-Minski 71:62 (19:16, 30:14, 10:19, 12:13). Mängupäeva kolmandas kohtumises sai Krasnojarski Jenissei kodus 88:78 (27:15, 20:20, 21:18, 20:25) jagu Astanast. Jenisseis mängiva endise Kalev/Cramo leegionäri Frank Elegari arvele kogunes 6 punkti ja 10 lauapalli.