Karpaki kõrval stardib tänastes finaalides ka Puusta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ingrid Puusta
Ingrid Puusta Autor/allikas: Jesus Renedo / Sailing Energy / Trofeo Princesa Sofia IBEROSTAR

Hipaanias Palmal peetaval Trofeo S.A.R. Princesa Sofia Iberostar regatil, mis on EUROSAF Champions Sailing Cup etapiks, said eilsega kõigis klassides läbi avaseeria sõidud. Laupäeval peetakse osades klassides medalisõite, teistes aga finaale ning meie purjetajatest on stardis Deniss Karpak ja Ingrid Puusta.

Finn klassis toimusid eile poolfinaali kvalifikatsioonisõit ja poolfinaalsõit, kuid Deniss Karpak (KST) neis avaseeria põhjal otse finaali pääsenuna võistlema ei pidanud. Tänases põnevas viie paadi finaalis on ta taas stardiliinil.

Naiste RS:X purjelaual lõppes Ingrid Puusta (NYCS) avaseeria 9. ja 4. tulemusega ning kokku 12. kohaga. Seega stardib ta ka finaalseerias. Esimesena pääses finaalsõitu avaseeria võitja poolatar Zofia Noceti-Klepacka.

Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK) purjetas täna Laser Standardi kuldfliidis välja 14. ja 23. resultaadi ning avaseeria lõpetab ta 14-ndana, mis tähendab mitte kvalifitseerumist tänasesse kümnele parimale peetavasse medalisõitu. Esikohal on praegu britt Elliot Hanson.

Naiste skiffil 49erFX olid Kätlin Tammiste ja Anna Maria Seppa (ROPK/TJK) viimasteks avaseeria tulemusteks 6., 12. koht ja valestart ning regati lõpptulemuseks on naiskonnale 20. koht, kuna medalisõitu nad ei pääse. Juhivad sakslannad Victoria Jurczok ja Anika Lorenz.

Anna Pohlak (TJK) sai Laser Radial klassis samuti medalisõitu mitte kvalifitseeruva avaseeria 44. lõppresultaadi, mis jääb talle regati lõpptulemuseks. Tänastes sõitudes sai neiu kirja kuldgrupi 45. ja 40. koha. Radialil on otsustava sõidu eel liidriks hiinlanna Dongshuang Zhang.

Klassis 49er hõbelaevastikus purjetanud Juuso Roihu ja Henri Roihu (TJK) olid avaseeria viimastes sõitudes kaks korda 28-ndad ning lõpetavad võistluse 46. kohaga. Juhtpositsioonil asetsevad britid James Peters ja Fynn Sterritt.

Rainer Kasekivi (TPLK) surfas RS:X meeste hõbegrupis täna üle finišiliini 41. ja 35. kohal ning kokkuvõttes sai ta 93. koha. Tugevaim on klassis seni olnud hispaanlane Ivan Pastor Lafuente.

Regati formaat on erinevatele klassidele erinev. Laser Radial, Laser Standard, 49erFX ja 49er klassides purjetati reedeni avaseeria sõitudes ning laupäeval on iga klassi kümnele parimale medalisõit. Finn klass lõpetas avaseeria neljapäeval, reedel seilati poolfinaali kvalifikatsioonisõit, kus startisid avaseeria tulemuste järgselt paadid alates 6. kohast ja selle järel poolfinaal, kuhu pääsesid lisaks avaseeria järel 3.-5. kohal olnutele poolfinaali kvalifikatsiooni 5 parimat. Laupäeval peetavas finaalis aga võistlevad avaseeria kokkuvõttes 1. ja 2. koha saanud paadid ning poolfinaali 3 parimat.

RS:X naiste ja meeste klasside formaat näeb ette reedeni toimunud avaseeria sõite ning laupäeval peetavaid finaale: veerandfinaalis on stardis avaseeria tulemusel 3.-12. kohale asetunud surfarid, poolfinaali pääsevad veerandfinaali 5 parimat ja avaseeria järgselt 2. kohal olnud sportlane ning finaalis on vastamisi poolfinaali 2 parimat ja avaseeria võitja.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: