Marko Albert sai Hawaii Ironmanil suurepärase 13. koha ({{commentsTotal}})

Marko Albert tegi maailma kuulsaimal triatlonil Hawaii Ironmanil Eesti triatloni ajalugu, saades ajaga 8 tundi, 35 minutit ja 18 sekundit 13. koha.

3,8 kilomeetrise pikkuse ujumisdistantsi lõpetas Albert neljandana ajaga 51.43. Klass omaette oli ameeriklane Andy Potts, kelle ujumisaeg oli 49.44. Viie sekundiga edestas Albertit austraallane Pete Jacobs ja kahe sekundiga ameeriklane Matty Reed. Vahetusalaga andis Albert ära kolm kohta, kuid vahe teisena 180 km rattadistantsile läinud ameeriklase Luke McKenziega oli vaid kaheksa sekundit.

Rattasõiduga langes Albert kokkuvõttes 21. kohale, kui läbis 180 km 4:36.42-ga. Kaotust liidriks tõusnud ameeriklasele Chris Lietole oli rattasadulast tulles 17 minutit ja 45 sekundit.

Maratonijooksul suutis Albert aga hoida head tempot ning läbis 42 kilomeetrit ja 195 meetrit ajaga 3:02.56, tõustes sellega 8 kohta, 13-ndaks.

Triatloni võitjaks ja sellega ühtlasi ka täispika distantsi maailmameistriks krooniti meestest austraallane Craig Alexander, kes 8:03.56-ga püstitas uue rajarekordi, hoolimata sellest, et jooksudistantsil pidi mõned kilomeetrid enne lõppu lausa seisma jääma, sest võitles ränkade krambihoogudega. Alexanderi ujumisaeg oli 51.56, rattadistantsi läbis mees 4:24.05-ga ning maratoni jooksis 2:44.03-ga.

Teise koha sai austraallane Pete Jacobs tulemusega 8:09.11 (51.38, 4:31.03, 2:42.29) ning kolmandaks jäi sakslane Andreas Raelert 8:11.07-ga (51.58, 4:26.52, 2:47.48).

Naistest sai 8:55.08-ga oma neljanda maailmameistritiitli Chrissie Wellington, kes alles kaks nädalat tagasi elas üle raske õnnetuse jalgrattaga treenides.

Senine eestlaste parim tulemus oli Ain-Alar Juhansoni 2008. aastal tehtud 8:46.43. Alberti enda soov enne võistlust oli alistada Juhansoni senine tippmark ning jõuda 25 parema sekka.

Toimetaja: Siim Semiskar

Allikas: ERR SPORT