Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Field-target'i Eesti meistrivõistlustel lasti kaks hooaja tippmarki

Meelis Kurvits
Meelis Kurvits Autor/allikas: ENFTA

Pärnumaal, Jõulumäel, toimunud field target laskmise Eesti meistrivõistluste 4. etapi võistlustel olid lisaks Eesti laskuritel kohal ka mõned field target laskurid Lätist ja Leedust.

Kuna võistlused toimusid tulevase EM võistlusalal, siis oli Eesti FT Assotsiatsioon maailmaföderatsiooni nõudel välisvõistlejate juurdepääsu võistlustele praktiliselt välistanud. ENFTA presidendi Kaidu Jalakase sõnul on Jõulumäe küll väga sobiv koht suurvõistluste korraldamiseks ja võistlusrajad õnnestus väga meeldiva ilmaga valmis ehitada, kuid avaliku multisport ala kasutamine laskevõistluste kohana koos kõigi vajalike turvanõuete samaaegse rakendamisega on keeruline,” märkis Jalakas. „Pidasime maha suurepärase võistluse MM-i tasemega radadel ja lisaks saime testida korraldava meeskonna valmisolekut EM-i läbiviimiseks,“ lisas Jalakas.

Springer kategooria Open/Men klassis tuli 105 tabamusega ja hooaja tippmargiga võitjaks Meelis Kurvits Tartust, edestades teisele kohale tulnud Heli Jalakast Tallinnast 19 tabamusega ja kolmandaks tulnud Indrek Kanepit Tartust 24 tabamusega. Naiste arvestuses oli parim Heli Jalakas 86 tabamusega.

PCP kategooria Open/Men klassis tuli 114 tabamusega ja hooaja tippmargiga võitjaks Romi Agar Tallinnast, edestades teiseks tulnud klubikaaslast Kaidu Jalakast Tallinnast 10 ja kolmandaks tulnud Sergejus Titarenkot Leedust samuti 10 tabamusega. Juunioride arvestuses võitis Rein Jr Reinu Hiiumaalt väga tugeva 99 tabamusega.

„Usun, et oleme Euroopa meistrivõistluste korraldamiseks 24.-27. juulil valmis ja meie koondis on sellisel tippvõistlusel osalemiseks piisavalt tugev. Laskmine on ilmastikutundlik spordiala ja koduväljaku eripärade tundmine annab meie laskuritele pisikese eelise“ ütles Kaidu Jalakas pärast võistlust. „EM-ile on registreerunud 7 maailmameistrit. Loodan siiski väga, et meie koondise esimese koosseisu liikmetel jätkub peale kuid kestnud EM-i ettevalmistamist veel jõudu ka poodiumile tõusmiseks,“ kinnitas Jalakas optimistlikult.

Field-target on spordiala, kus vabas looduses lastakse õhupüssidest siluettmärkide pihta, mis on laskurist 8 kuni 50 meetri kaugusel ja tabada tuleb märgis olevat 15, 25 või 40 mm suurust ava. Tänaseks on see spordiala sidunud endaga kümneid tuhandeid laskureid üle terve maailma ning maailmaorganisatsiooniga WFTF on liitunud 36 riiki. Eesti on WFTF-i liige alates 2010. aastast. Rahvusvahelisi võistlusi peetakse kahes kategoorias: suruõhupüssid ehk PCP ning vedrupüssid ehk Springer kaliibris 4.5 mm ja võimsusega kuni 16,3 J.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: