Eesti Korvpalliliit lõpetas hooaja ning tunnustas parimaid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Korvpall Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Kolmapäeval lõpetas korvpallirahvas Butterfly Lounge’is pidulikult hooaja 2013/2014. Tänati toetajaid ja koostööpartnereid ning tunnustati parimaid mängijaid ja treenereid.

Aasta parima korvpalluri tiitli pälvis taaskord Eesti korvpallikoondise kapten Kristjan Kangur, kes tänavu mängib Itaalias EA7 Emporio Armani meeskonnas. Milano klubi jäi napilt välja Euroliiga finaalturniirilt, kui veerandfinaalis tunnistati hilisema üllatusvõitja Tel-Avivi Maccabi nappi paremust. Itaalia liigas on Milanol käsil poolfinaalseeria Sassari vastu.

Aasta naiskorvpalluriks nimetati naiste koondise kapten Merike Anderson, kes klubikorvpalli mängis Belgias Royal Castors Braine’i naiskonnas.

Aasta treeneriks nimetati rahvuskoondise peatreener Tiit Sokk, kelle juhendamisel jõudis Eesti koondis 2015. aasta Euroopa Meistrivõistluste finaalturniirile.

Tüdrukute parimaks treeneriks nimetati Reet Rausberg (Audentese SK) ning poiste parimaks treeneriks Mait Käbin (FINNLOG).

Alexela KML tähtede viisik:

Augustas Peciukevicius (Tartu Ülikool/Rock)
Rain Veideman (BC Kalev/Cramo)
Tanel Kurbas (TÜ/Rock)
Janar Talts (TÜ/Rock)
Frank Elegar (BC Kalev/Cramo)

Alexela KML parim noormängija: Sander Saare (Rakvere Tarvas)
Alexela KML parim kaitsemängija: Gregor Arbet (BC Rakvere Tarvas)
Alexela KML parim treener: Alar Varrak (BC Kalev/Cramo)

Naiste korvpalli meistrliiga tähtede viisik:

Oksana Miil (Tallinna Ülikool)
Pirgit Püü (Tallinna Ülikool)
Mailis Pokk (Eclex/1182)
Kerttu Jallai (Tallinna Ülikool)
Laina Mesila-Kaarmann (Eclex/1182)

Parim kaitsemängija: Heila Rosenfeldt (Eclex/1182)
Parim noormängija: Trine Kasemägi (Audentese SG/Noortekoondis)
Aasta treener: Kersti Sirel (Tallinna Ülikool)

G4S noorteliigade parimad:

Tüdrukud:

TC2: Anna Gret Asi (Tartu Kalev)
TC1: Victoria-Ida Vähi (Audentes SK)
TB: Ege-Ly Viirmaa (BC Kalev STAR)
TA: Trine Kasemängi (Audentese SK)
parim tüdrukute treener: Reet Rausberg (Audentese SK)

Poisid:

PC2: Kerr Kriisa (Salva/Rock)
PC1: Jaan Erik Lepp (SK RIM)
PB: Kaspar Erik Puusepp (Erkmaa KK)
PA: Sten Olmre (FINNLOG)
parim poiste treener: Mait Käbin (FINNLOG)

2013/2014 hooaja noorteklasside tulemuste põhjal tulemuslikumad klubid:

Audentese SK
Salva/Rock

Samuti märgiti ära Euroopa noore korvpalliliiga (EYBL) edukamad osalejad:

Virumaa Pallimängude Kool – EYBL U-15 1. koht
KK Pärnu – EYBL U-17 3. koht
Korvpalli Akadeemia Tallinna Kalev – U-14 3. koht
Salva/Rock – U-14 4. koht

Toimetaja: Siim Semiskar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: