Sportland Arena saab Eesti moodsaima kunstmurukatte

Tallinnas asuv Sportland Arena kunstmurustaadion saab oktoobri teiseks pooleks Eesti moodsaima kunstmurukatte, millel võib tulevikus pidada ka rahvusvahelisi valiksarja kohtumisi.

Kunstmurukate on toodetud Soome ettevõtte Saltex poolt ning tegemist on kõige kaasaegsema ehk 3. põlvkonna kunstmuruga. Eestis on taoline kate täismõõtmetega väljakul esimene omasugune.
 
Pärast valmimist taotleb Eesti Jalgpalli Liit väljakule ka FIFA kahe tärni sertifikaadi, mis lubab seal korraldada erinevaid valiksarja kohtumisi. Alla 1500 istekohaga tribüüni puhul võib pidada noorte ja naiste valiksarja mänge, 1500-kohalise tribüüni puhul aga ka U-21 valikmänge ja klubide eurosarja kohtumisi. Alates 4500 isekohast ka meeste A-koondise valikkohtumisi.
 
"Sportland Arena uus väljakukate loob väga head tingimused aastaringseteks treeninguteks, Meistri- ja Esiliiga kohtumisteks ja rahvusvahelisteks mängudeks," märkis Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak.
 
Tööd Sportland Arenal on juba alanud - hetkel käib vana väljakukatte eemaldamine, misjärel tasandatakse platsi aluskiht, valatakse 2 cm paksune kummist alus ning paigaldatakse kunstmuru koos liiva ja kummi pehmendusega. Kokku on kunstmurukattel 35 mm elastsuskiht, mis teeb väljaku senisest oluliselt mängijasõbralikumaks ning tagab selle, et platsi omadused säilivad kauem. Väljakualane soojendus on Sportland Arenal juba varasemast.

Toimetaja: Taavi Libe

Allikas: EJLi pressiteenistus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: