Eesti neljapaat kasutas tunnustatud biomehaaniku abi ({{commentsTotal}})

Eesti neljapaat (Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Anderson, Allar Raja ja Kaur Kuslap)
Eesti neljapaat (Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Anderson, Allar Raja ja Kaur Kuslap) Autor/allikas: Matti Killing/www.soudeliit.ee

Eesti paarisaerulise neljapaadi treeninguid Zagrebis külastas vene juurtega biomehaanika teadur Valeri Klešnev, kes on töötanud välja süsteemi mõõtmaks sõudjate kõikvõimalikke parameetreid: jõumomente, aeru nurka erinevates tõmbefaasides, aerulaba tööefektiivsust ja muud.

"Mõõtmistulemused andsid ülevaate meie koostööst ja tõmbe dünaamikast võrreldes väljaarvutaud teoreetiliste ideaalidega," kirjutas meeskonna liige Allar Raja neljapaadi koduleheküljel.

"Meie tööd võrreldi kindlate parameetritega, et aru saada, kuhu me antud kontekstis asetuda võime. Lisaks neljapaadile testisime endid ka väikestel paatidel, et saada rohkem täpsemaid andmeid iga meeskonnaliikme kohta eraldi."

"Erinevatel distantsidel peetud testid kestsid kolm päeva. Sõitsime üheminutilisi lõike ja läbisime ka 2000 m pikkuse võistlusdistantsi. Teaduri hinnangul on meie koostöö ja jõurakendusmoment hea ning oleme suure potentsiaaliga meeskond."

Olid ka mõned nii-öelda iluvead – näiteks saaksime parandada aeru pikkipaati tööd, täpsemat ja kiiremat tõmbe algust ning tõmme võiks olla 3-4 cm pikem. Kuid arvestades, et hooaeg on alles lapsekingades, on tehnilise töö lihvimiseks veel piisavalt aega, et EM-iks kõik kenasti toimima saada."

Toimetaja: Siim BoikovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: