Maardu lauatenniseklubi tuli esmakordselt Eesti meistriks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Maardu LTK meeskond
Maardu LTK meeskond Autor/allikas: Eesti Lauatenniseliit

Laupäeva õhtul Tallinna Kristiine spordihallis lõppenud RemedyWay Eesti võistkondlike lauatennise meistrivõistluse meeste kõrgliiga võitis LTK Maardu, kelle eest võistlesid klubi mängija Aleksei Nikonorov (ER 8.),võõrmängijana Vladimir Bril (Venemaa reiting 99.) ja klubist Pärnu LTK Vint-90 laenatud Vallot Vainula (ER 2.).

Finaalis kaitses tiitlit aastaid kõigutamatult trooni valitsenud LTK Kalev/TTÜ. LTK Maardul oli ette näidata ammune teine koht. Võistkonnad olid ühtlaselt tugevad ja koosseise tugevdasid võõrmängijad.

Igas võistkonnas sai kohtumisest osa võtta lisaks oma klubi liikmele veel üks võõrmängija ja vajadusel üks laenatud mängija mõnest teisest klubist tingimusel et ta polnud mänginud hooajal mõne teise võistkonna eest.

LTK Kalev koosseisu mängis valitsev Eesti meister Aleksandr Smirnov ja Eesti reitingus neljandal positsioonil paiknev Toomas Libene. Võõrmängijana võttis kohtumisest osa Gennadi Zakladni Ukrainast, kes kodumaal reitingus üheksateistkümnes.

Zakladni võtis Nikonorovit ja Bril Libest 3:0 ning kohtumise seis oli viigis 1:1. Kolmandana kohtusid vanad rivaalid Smirnov ja Vainula. Viimasel ajal ei ole Vainulal õnnestunud Smirnovi võita, kuid seekord oli Vainula mäng kiire ja kindel, ning võit 3:0 hakkas sillutama Maardu võimalusi.

Neljas mäng oli paarismäng, kus võistkonnad panid välja paarid Smirnov-Zakladni ja teiselt poolt Vainula-Bril. Olulise mängu võitsid Vainula-Bril tulemusega 3:2.

Järgmiste mängudes võitis Zaklandi –Brili 3:0 ja Smirnov Nikonorovit 3:0 ning kohtumise seis sai jälle viigiline 3:3.

Seitsmendas mängus võitis Vainula Libest 3:0 ning kaheksandas viigistas Smirnov võiduga 3:2 Brili üle.

Kohtumise lõpuks tegid vägeva spurdi Vainula ja Nikonorov 3:1 võitudega Zakladni ja Libese üle. Kokkuvõttes võit LTK Maardule 6:4 LTK Kalev/TTÜ üle.

Maardu lauatenniseklubi president Evald Raudsepa sõnul tõi võidu hästi komplekteeritud võistkond. Kui varasematel aastatel on jagatud parimad mängijad mitme võistkonna peale, siis nüüd panustati ühele kõrgliiga võistkonnale. Esile võib tuua ka Vallot Vainula erakordselt head mängu.

Kolmanda koha saavutas LTK Pingpong võiduga 6:4 Viljandi LTK Sakala üle.

Naiste poolfinaalid võitsid LTK Narova 6:0 Viljandi Sweden Bed Factory üle ja LTK Kalev/TTÜ 6:3 SK Aseri üle.

Finaalkohtumisel võtsid LTK Kalev/TTÜ koosseisus osa Kätlin Latt, Jekaterina Meshchaninova ja Marina Sirel. LTK Narova pani välja Valeria Petrova, Olesja Ketško ja Liidia Andrejeva.

Finaalkohtumine oli tasavägine ja punktiseis jäi lõpuks viiki 5:5. Viigis oli ka kohtumise võidetud settide seis (20:20). Kui loeti üle võidetud punktid, siis esimeseks osutus LTK Kalev/TTÜ kaheksa enama võidetud punktiga.

Kolmanda-neljanda koha kohtumise võitis SK Aseri Viljandi tulemusega 6:1 Viljandi Sweden Bed Factory üle.

Toimetaja: Siim Semiskar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: