Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

BMX-i eestvedaja Eestis: oleme Eesti rattaspordis teinud revolutsiooni

Tartus lõppes viiest etapist koosnenud BMX-krossi talvine karikasari. Nii Sotši kui Londoni olümpiamängud näitasid, et Eesti peaks julgemalt toetama uusi spordialasid, mis noorte seas populaarsed.

Atraktiivse BMX-rattakrossi arendamise on Eestis oma õlgadele võtnud tartlased. Velo klubi vedamisel on viis aastat harjutatud välisrajal ja kolm talve kihutatud vineerist rajaga kaarhallis, mis on Eestis ainulaadne. Täna jagus elevust ja adrenaliini küllaga, sest toimus detsembris alanud viie-etapilise Tartu karikasarja viimane osavõistlus.

"Just eriti sellel talvel on Eesti klubid ala arendamisega hästi kaasa tulnud ala ja nüüd meil on ligi 100 ratturit joone peal," ütles BMX-halli haldaja ja spordiklubi Velo juhataja Jaan Veeranna ETV spordisaatele.

Hetke kõige talendikam BMX-krossi sõitja on Ardo Oks. 15-aastane Tartu koolipoiss alistas täna ala esimese Eesti meistri, 28-aastase Veiko Tammiste ja võitis viie-etapilise karikasarja. Talle kuulub ka halli rekord, 120 meetrise raja läbis ta värskelt 12,98 sekundiga. Oks teab, mis teda sellel alal köidab. "Ikkagi pinge ja huvitavad hüpped. Välisrajal on kaheksa sõitjat kõrvuti, mis on närvesööv ja huvitav."

Oks on BMX krossiga tegelenud neli ja pool aastat ning seadnud pikemaks sihiks olümpiale pääsu, sest naabrite lätlaste eeskuju on innustav. Mõlemad seni välja jagatud BMX-i krossi olümpiakullad on võitnud just lätlane Maris Strombergs.

Lisaks poistele köidab ala ka tüdrukuid ja üks perspektiivikamaid on hüppeid armastav 9-aastane Miina Ojasild, kes võitis koduhallis julgelt viraaže võttes karikasarjas kõik viis osavõistlust. "Ma olen sõitnud poolteist aastat. Mulle see ala meeldib, sest siin on künkad," lisas Ojasild.

Veeranna ütles kokkuvõtteks: "Seda ala hakatakse harjutama viie-aastaselt ja see on tekitanud Eesti rattaspordis juba tervikuna revolutsiooni, kuna seni sai rattaspordiga alustada kümne-aastaselt, sest nooremaid ei võetud trenni."

Tarlased on BMX-rattakrossi arendamisega võtnud igati õige suuna, sest viimased olümpiamängud on näidanud, et just uued alad köidavad maailmas noori.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: